Zavřít reklamu

WhatsApp patří mezi jednu z nejvyužívanějších komunikačních platforem světa. Vzhledem k jeho dostupnosti na iPhonech, Androidu a počítačích, vysoké bezpečnosti díky šifrování či přívětivému uživatelskému prostředí umožňujícímu velké množství úkonů se však není čemu divit. Zdánlivě dokonalá služba má však jednu poměrně nepříjemnou šmouhu – nedostupnost na iPadech. To se má ale podle nejnovějších informací v brzké době změnit. 

Podle portálu WABetainfo pracuje WhatsApp na tom, aby se jeho stejnojmenná služba přiblížila co nejvíce iMessage od Applu – tedy aby byla v ideálním případě multiplatformní a uživatel se mohl na všech platformách vždy spoléhat na jeden jediný účet, se kterým má propojené i své telefonní číslo. Toto řešení je však vzhledem ke snaze zachovat maximální zabezpečení služby poměrně náročné a vyžaduje si svůj čas. Kdy se tedy novinky dočkáme je bohužel v tuto chvíli nejasné. Podle WABetainfo je to ale právě vývoj této novinky, kvůli čemu se na aplikaci pro iPad stále čeká. 

Kromě iPadů má nová aplikace WhatsAppu dorazit i na Macy. Pro ty sice v současnosti oficiální aplikace existuje, avšak její využívání není ani zdaleka tak pohodlné jako právě iMessage, jelikož je k němu mimo jiné nutné mít propojený iPhone s Macem. Přes iPhone s příslušným WhatsApp účtem totiž veškerá komunikace probíhá a do Macu se de facto jen zrcadlí. To se ale díky novince změní. O termínu není jasno ani v tomto případě, avšak dá se očekávat, že obě aplikace dorazí současně spolu s velkým updatem pro smartphony, který jejich propojení s ostatními zařízeními umožní. 

Pokud se plány WhatsAppu podaří uskutečnit, stane se z jeho stejnojmenné aplikace ještě větší konkurent pro iMessage. S trochou nadsázky se totiž dá říci, že se právě ty z WhatsApplu stanou, avšak nebudou jen pro jablečný ekosystém, nýbrž prakticky pro všechny. Jedná se ale zatím jen o nepotvrzené informace, na jejichž potvrzení ze strany WhatsApp si budeme muset ještě počkat. 

Související články

Dnes nejčtenější

.