Zavřít reklamu

Nedávno se na našem magazínu objevil článek, ve kterém jsme si ukázali, jakým způsobem můžete v mobilní verzi Messengeru psát zprávy tučně, přeškrtnutě, anebo kurzívou. Vzhledem k tomu, že WhatsApp spadá stejně jako Messenger pod Facebook, tak se dalo očekávat, že i zde půjde nějakým způsobem zpráva před odesláním naformátovat. WhatsApp je ale spíše mobilní záležitostí, než aby jej uživatelé používali na Macu. Oproti Messengeru lze tedy text ve WhatsApp formátovat i přímo v mobilní aplikaci. Pojďme se tedy spoelčně v rámci tohoto článku podívat, jak psát zprávy ve WhatsAppu tučně, kurzívou, anebo přeškrtnutě.

Jak psát ve WhatsAppu formátované zprávy

Vzhledem k tomu, že by bylo v klasických větách vcelku složité a hlavně nepřehledné vysvětlit, jakými způsoby lze ve WhatsAppu psát formátovaný text, tak jsem si pro vás dovolil připravit tabulku. Abyste mohli psát formátovaně, tak musíte znát tzv. zástupné znaky, které ve WhatsAppu vyvolají možnost formátovaného psaní. Tyto zástupné znaky musíte napsat vždy před a za text, který chcete zformátovat. Všechny možnosti najdete v již zmiňované tabulce níže:

FormátVypadá jakoPříkladyPokyny
Tučně
whatsapp formatovany text
*Text*Před textem a za textem udělejte hvězdičku.
Kurzíva
whatsapp formatovany text
_Text_Před textem a za textem udělejte podtržítko.
Přeškrtnutě
whatsapp formatovany text
~Text~Před textem a za textem udělejte vlnovku.
Kombinace
whatsapp formatovany text
*_~Text*_~Formáty můžete i různě kombinovat. V tomto případě využijte všech příkladů výše a spojte je. Ve výsledku tedy před a za textem udělejte hvězdičku, podtržítko a vlnovku.

Co napsat do textového pole pro formátování textu najdete také v této galerii:

Takto jednoduše můžete ve zprávě, kterou někomu posílate, upozornit na nějakou její důležitou část. Jednoduše tak můžete zvýraznit například finální cenu, důležitý termín, anebo cokoliv dalšího. Samozřejmě můžete tento trik využít také pro pochlubení přátelům, že umíte něco více, než oni.

whatsapp formatovany text

Související články

Dnes nejčtenější