Zavřít reklamu

Vsadím se, že většina čtenářů používá ke komunikaci nejen se svými blízkými právě Messenger od Facebooku, a nikoliv například iMessage. Věděli jste však, že v operačním systému macOS můžete text, který někomu napíšete, jednoduše formátovat? Část textu tak můžete například napsat tučně, kurzívou, anebo přeškrtnutě. Pokud se chcete dozvědět, jak na Macu psát formátované zprávy na Messengeru, tak jste tady dnes naprosto správně. Jedná se o velice jednoduchý postup, ale jak to tak bývá, tak ty nejjednodušší postupy jsou často nejtěžší k objevení.

Jak psát na Messengeru formátované zprávy

Abyste mohli někomu poslat formátovanou zprávu, anebo jen její část, tak musíte znát zástupné znaky, pomocí kterých dané formátování vyvoláte. Tyto zástupné znaky musíte vždy napsat před a na konec řetězce, které chcete zformátovat. Pro lepší orientaci vám pomůže tabulka, kterou přikládám níže:

FormátVypadá jakoPříkladyPokyny
Kurzíva
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
_Text_Před textem a za textem udělejte podtržítko.
Tučně
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
*Text*Před textem a za textem udělejte hvězdičku.
Přeškrtnutě
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
~Text~Před textem a za textem udělejte vlnovku.
Monospace
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
`Text`Před textem a za textem udělejte zpětný apostrof.
Blok kódu
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
```
Text
```
Udělejte tři zpětné apostrofy. Pokračujte na další řádek (Shift + Enter), poté napište text, přesuňte se na další řádek a udělejte tři další zpětné apostrofy.
Sazba LaTeX
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
(Text)Před textem a za textem udělejte zpětné lomítko a závorku.

Zobrazení formátování na různých platformách:

Pomocí tohoto triku můžete jednoduše překvapit vaše přátele. Berte však opět v potaz, že formátování textu je možné pouze na Macu nebo jiném počítači. V mobilní verzi Messengeru se formátovaní textu nezobrazí. To ale nutně neznamená, že formátování lze využít jen v prohlížeči. Osobně mi formátování funguje i v aplikaci Caprine, kterou na mém MacBooku používám k chatování na Messengeru.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější