Zavřít reklamu

Pokud jste každodenní uživatel chatovací aplikace WhatsApp, možná nevíte, že všechny zprávy a jejich přílohy se ukládají do paměti vašeho zařízení. Pokud vlastníte nejnovější model iPhonu s nejvyšší kapacitou, s největší pravděpodobností problém s místem v úložišti nemáte, avšak pokud vlastníte starší zařízení, které má malou kapacitu úložiště, můžete se jednoduše dostat do problémů. Smazání nepotřebných dat z WhatsApp se tak jeví jako jedna z možností, díky které můžete získat několik megabajtů, či dokonce gigabajtů místa v úložišti k dobru. Jak tedy na to?

Jak smazat nepotřebné soubory z WhatsAppu

Na našem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či na iPadu, spustíme aplikaci WhatsApp. V dolním menu se přesuneme do poslední záložky, která nese název Nastavení. Poté rozklikneme možnost Využití dat a úložiště. Zde sjedeme úplně dolů, kde se nachází kolonka Využití úložiště, kterou opět otevřeme. Po otevření se ukážou všechny vaše konverzace seřazené sestupně podle toho, kolik místa ve vašem zařízení zabírají. Vyberte si konverzaci, která zabírá hodně místa, rozklikněte ji a opět úplně dole tapněte na možnost Spravovat… Po kliknutí na Spravovat už si můžete jednoduše zvolit, jaké položky chcete smazat – stačí je označit. Jakmile budeme mít vše označeno, tak klikneme na tlačítko Vymazat a volbu potvrdíme opětovným stisknutím tlačítka Vymazat.

Díky tomuto triku můžete v závislosti na tom, jak často WhatsApp používáte, odstranit opravdu velké množství nepotřebných dat v podobě obrázků, zpráv, videí, apod. Nemusí se to zdát, ale pokud vlastníte zařízení s malou pamětí, mnohdy pro vás i několik desítek megabajtů může znamenat opravdu mnoho.

WhatsApp

Dnes nejčtenější

.