Zavřít reklamu

Před několika dny se mi ozval kamarád s tím, že mu nejdou odesílat SMS zprávy, a že se dokonce ani nemůže připojit k mobilnímu internetu. Jelikož už jsem se s tímto problémem setkal i na mém iPhonu před několika lety, tak jsem tušil, o co jde. S kamarádem jsme můj tip vyzkoušeli a po několika sekundách už bylo vše opraveno. Napadlo mě, že by se s podobným problémem mohl setkat i někdo na našem magazínu, a proto se s vámi chci o tento trik podělit prostřednictvím tohoto návodu. Pokud máte problémy s voláním, SMS, MMS, mobilními daty, či s čímkoliv jiným, co se spojeno s operátorem, tak jste tady dnes naprosto správně.

Jak vyřešit problémy s voláním, SMS, daty, apod.

Pokud se s takovými problémy potýkáte, dost možná by vám měl pomoct pouhý reset nastavení sítě. Když totiž do vašeho zařízení vložíte SIM kartu, zapíšou se do telefonu různé informace a data spojená s operátorem. Občas může dojít k nesprávnému načtení informací a nebo k rozhození informací, například kvůli nějaké aplikaci, která vám nevědomky v nastavení udělala „guláš“. Pro obnovení nastavení sítě přejdeme na našem iOS zařízení do nativní aplikace Nastavení a rozklikneme kolonku Obecné. Zde poté sjedeme úplně dolů, kde se nachází možnost Obnovit. Po rozkliknutí zvolíme možnost Obnovit nastavení sítě, zadáme náš kód a klikneme na červený text Obnovit nastavení sítě.

Na závěr si vás dovolím upozornit na to, že v případě, že se rozhodnete pro obnovení nastavení sítě, tak přijdete o veškerá hesla k Wi-Fi sítím. Zároveň se nemusíte bát, že byste v tomto případě přišli o nějaká data v podobě fotografií, apod. – dojde pouze k resetu síťových nastavení, nikoliv k resetu celého zařízení. Pokud vám ani tento trik nepomohl, tak zakopaný pes může být kdekoliv jinde – možná máte vadnou SIM kartu a nebo došlo k chybě v hardwaru. V těchto případech je nutné kontaktovat telefonickou podporu.

call_ios_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.