Zavřít reklamu

Někteří z našich čtenářů možná pod stromečkem našli produkt od Applu v podobě chytrých hodinek Apple Watch. Pokud zároveň s nimi vlastníte i Mac, iMac a nebo MacBook, možná vás potěší skutečnost, že pomocí Apple Watch můžete vaše macOS zařízení jednoduše odemknout. Nastavení této funkce je vcelku jednoduché, avšak je nutné, abyste pro správnou funkci splňovali některá kritéria. Pojďme se tedy společně podívat, co vše potřebujete a jak tuto funkci aktivovat.

Na jakých zařízeních můžete odemykání Macu pomocí Apple Watch využít?

Abyste mohli pomocí hodinek odemykat vaše macOS zařízení, je nutné, abyste vlastnili:

  • Jakékoliv Apple Watch s operačním systémem watchOS 3 a novějším
  • Mac nebo MacBook z poloviny roku 2013 a nebo novější s macOS Sierra nebo novějším (pokud vlastníte Apple Watch Series 3 nebo 4, je nutný macOS High Sierra a novější)

Zároveň musíte splňovat tato kritéria:

  • Obě dvě zařízení pod stejným Apple ID
  • Apple ID musíte mít nastaveno dvoufaktorové ověřování (nikoliv pouze dvoufázové)
  • Mac či MacBook musí mít zapnutou Wi-Fi a Bluetooth
  • Apple Watch musí být zabezpečené kódovým zámkem a při pokusu o odemčení musí být odemknuté
  • Nesmíte mít zrovna aktivní sdílení obrazovky či sdílení internetu

Pokud všechna tato kritéria splňujete, tak už pouze stačí samotnou funkci aktivovat na Macu či MacBooku.

Jak aktivovat odemykání pomocí Apple Watch na macOS zařízení

Na našem Macu či MacBooku, který splňuje kritéria popsaná výše, klikneme v levém horním rohu na ikonu Apple loga. Z rozevírací nabídky, která se zobrazí, klikneme na možnost Předvolby systému… Otevře se nové okno, ve kterém klikneme na ikonu Zabezpečení a soukromí (první řádek, šestá ikona). Ujistíme se, že se v horním menu nacházíme v záložce Obecné a zde už pouze zaškrtneme možnost Povolit odemykání Macu pomocí Apple Watch. Poté už se stačí pouze autorizovat pomocí hesla, kliknout na OK a je hotovo.

Jak jednoduše zjistit, že váš Mac nebo MacBook podporuje automatické odemykání

Pokud si nejste 100% jisti, že váš Mac či MacBook podporuje automatické odemykání, tak podržte klávesu Option (na starších zařízeních Alt) a klikněte v levém horním rohu na ikonku Apple loga. Poté z menu vyberte možnost Informace o systému a klávesu Option/Alt pusťte. V novém okně, které se zobrazí, klikněte v levém menu na záložku Wi-Fi a najděte řádek Automatické odemykání, u kterého musí být napsáno Podporováno.

Osobně jsem si na odemykání pomocí Apple Watch hodně navykl. Jelikož mám na mém MacBooku vcelku složité heslo, tak je pro mě možnost odemykání pomocí Apple Watch naprosto skvělá a ušetří mi mnoho času. Pokud i vy vlastníte Mac nebo MacBook a Apple Watch, rozhodně vám tuto funkci mohu jen a jen doporučit.

apple watch reboot

Související články

Dnes nejčtenější

.