Zavřít reklamu

Máte jeden z nových iPhonů 11 či 11 Pro a zdá vám, že se na 7,5W bezdrátové nabíječce nabíjí od úterý podezřele pomalu? Pak pro vás máme vysvětlení. Odborníkům z ChargerLAB se totiž podařilo zjistit, že nový iOS 13.1 omezuje příjem energie iPhony z některých nabíječek ze 7,5W na pouhých 5W. 

Podle měření podporují nové iPhony plnohodnotné 7,5W nabíjení pouze u nabíječek značek Belkin, Mophie, Native Union, Anker a Logitech – tedy u nabíječek, které Apple prodává ve svých Apple Storech a jsou tedy de facto ověřené i z hlediska pevného výkonu 7,5W. U “neověřených” nabíječek zřejmě kvůli snaze co nejméně opotřebovávat baterii však povolí “uzdu” jen na 5W, což ve výsledku znamená jediné – nabíjení je citelně pomalejší. 

Je poměrně zajímavé, že o ničem podobném se Apple v poznámkách k aktualizaci iOS 13.1 nezmiňuje nebo minimálně ne zcela přímo. Zahraniční portály však již zažádaly jeho tiskové oddělení o okomentování tohoto zjištění, takže se dá očekávat, že se v následujících hodinách či maximálně dnech dočkáme i vysvětlení z jeho strany. Pokud by však Apple omezil plnohodnotné 7,5W nabíjení nových iPhonů skutečně jen na ověřené nabíječky z Apple Storů, zřejmě by se stal opět terčem kritiky. Na trhu lze totiž nalézt obrovské množství kvalitních bezdrátových nabíječek s podporou 7,5W, které v jeho nabídce nejsou a přesto je mnozí uživatelé před těmi z nabídky Applu upřednostňují. Na podobné závěry je ale zatím čas. 

Dnes nejčtenější

.