Zavřít reklamu

Společnost Apple během posledních let dávala jasně najevo, že ji problematika zdraví velmi zajímá. Počínaje Apple Watch, přes poměrně komplexní a praktické možnosti HealthKitu, Apple se snaží v oblastí zdraví realizovat co nejvíce. V poslední době se však začaly objevovat informace o tom, že divize, která má tuto odnož Applu na starosti, se potýká s interními problémy.

Nejnovější informace přinesl americký server CNBC, který cituje své zdroje. Ti tvrdí, že v týmu zaměřujícím se na vývoj okolo HealthKitu apod. dochází v posledních měsících ke třenicím vzhledem k otázkám budoucího vývoje celého projektu. Část zaměstnanců se ve svých snahách nechce limitovat jen ekosystémem iPhonu a Apple Watch, ale chtěli by své služby rozšířit i nad rámec produktů společnosti Apple, zejména s ohledem na použití v americkém zdravotnickém systému. Další skupina zaměstnanců by ráda viděla komplexnější rozpracování projektů, které Apple v minulosti koupil, jako například Beddit. Další skupina naopak vidí budoucnost v dalším rozšiřování schopností a možností HealthKitu v rámci ekosystému Apple produktů.

Kvůli výše uvedeným rozporům došlo v uplynulých měsících k několika více či méně závažným odchodům. Například jeden z výše postavených manažerů zamířil do Gates Foundation, jiní se vrátili na svá původní působiště, nebo se přesunuli na jiné pozice v rámci společnosti Apple. I když nemusí být budoucí směřování této divize Applu zcela jasné, dle interních informací to vypadá, že Apple nehodlá nikterak polevovat ve vývoji. Zdraví pro Apple zůstává velkou prioritou, jen v současné době nejspíše není jasné, kam se vlastně chtějí vydat.

Související články

Dnes nejčtenější

.