Zavřít reklamu

Tajná skupina pracovníků jablečné společnosti, která stojí za vývojem brýlí pro rozšířenou realitu, podle dostupných informací získala nového ředitele. Stala se ním Kim Vorrath, která s jablečnou společností spolupracuje již po dobu několika let. Od teď tedy bude stát ze všemi pokusy a snahou o zkonstruování chytrých brýlí od Applu právě ona. V Applu nyní působí již dlouhých 15 let, což ji určitě přineslo mnohé zkušenosti. Před touto pozicí vedla management softwarového týmu v Applu. Právě temperament, který má Kim společný s dnes už zesnulým Stevem Jobsem, ji mohl pomoci se na tuto pozici dostat.

Bohužel prozatím není vůbec jisté, jakým způsobem bude vývoj chytrých brýlí probíhat. Neustále se totiž objevují spekulace o tom, že Apple vývoj brýlí zrušil, a poté že jej zase rozběhl. Notorický analytik jablečné společnosti, Ming-Chi Kuo, předpokládá, že Apple představení první chytré brýle v roce 2020. Brýle by měly být spárovány s iPhonem, ze kterého by se měly přenášet veškeré informace přímo před oči nositele. Na jednu stranu to vypadá tak, že se s vývojem pojí nemalé problémy. Jeden z designérů, který se podílel na HoloLens od Microsoftu a zároveň pracoval v Applu, z něj odešel na začátku letošního roku a podle zpráv se zdálo, že Apple vývoj chytrých brýlí ukončil.

Souvisejíci

Na druhou stranu je v operačním systému iOS 13 o chytrých brýlích nespočet zmínek, a tak se spíše jedná o poplašné zprávy. Kalifornský gigant navíc minulý týden přijal do svého týmu Nata Browna, který pracoval na virtuálních brýlích ve společnosti Valve. Nikdo z nás a především také nikdo jiný, než samotní pracovníci, nemá ani tušení, jak to momentálně s brýlemi vypadá. Jedná se totiž o velmi střežený projekt, jehož informace nesmí z Applu uniknout. Je dost možné, že Apple už testuje první kusy chytrých brýlí, avšak zároveň je také dosti možné, že je celý projekt stále v plenkách. Snad se tedy vyplní predikce Ming-Chi Kua a k představení chytrých brýlí od Applu dojde již za rok.

Související články

Dnes nejčtenější

.