Zavřít reklamu

Zatímco ještě před pár lety bychom zřejmě službám Applu zářivou budoucnost nepředpovídali, jelikož byly zisky z nich v porovnání s hardwarovými produkty takřka zanedbatelné, nyní je situace diametrálně odlišná. Nejdůležitější produkt Applu po dlouhá léta – iPhone – totiž najednou začal ztrácet v prodejích dech a naopak zisky ze služeb začaly razantně stoupat. To ostatně potvrdilo i včerejší oznámení finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí. 

Kategorie služeb, do které patří iTunes, App Store, Mac App Store, Apple Music, Apple Pay, AppleCare a další, přinesla v uplynulých třech měsících do kasy Applu skvělých 11,46 miliard dolarů, což je o 1,29 miliardy dolarů víc než ve stejném období v loňském roce. Applu se navíc podařilo překonat i čtvrtletí předešlé (tedy 1. letošního roku), kdy mu služby vygenerovaly 11,45 miliard dolarů. Růst je tedy sice nepatrný, přesto však potěší. 

Podle šéfa Applu se službám daří prakticky na všech trzích a ve všech službách. V současnosti má například dohromady na 420 milionů platících uživatelé jakékoliv jeho služby, což je velmi dobré číslo. Jakmile navíc Apple spustí své chystané služby  Arcade a  TV+, počet předplatitelů naroste a to podle některých analytiků razantně. Zda tomu tak však bude či nikoliv ukáže až podzim, kdy mají obě služby odstartovat. Minimálně z březnového představení to ale vypadá, že se máme skutečně na co těšit. 

Vzhledem k tomu, že důležitost služeb pro Apple sílí se čile spekuluje nad tím, čeho dalšího bychom se mohli v tomto segmentu dočkat. Před nějakým časem se hovořilo například o speciálních balíčcích předplatného obsahujících několik služeb za zvýhodněnou cenu. Představení této novinky jsme se sice zatím nedočkali, to ale rozhodně neznamená, že nic takového Apple do budoucna neplánuje. Ostatně, zvýšení dostupnosti by mu do kasy přihrála další miliony dolarů.

Související články

Dnes nejčtenější

.