Zavřít reklamu

Zatímco v prodejích iPhonů nezažívá Apple zrovna růžové období, u produktů z kategorie Nositelná elektronika, domácnost a příslušenství je tomu přesně naopak. Tato kategorie, která zahrnuje například i Apple Watch či AirPods, se totiž podle slov šéfa Applu Tima Cooka těšila v uplynulém čtvrtletí úchvatných prodejů. 

Kategorie Nositelná elektronika, domácnost a příslušenství vygenerovala Applu ve druhém čtvrtletí  těžko uvěřitelných a především pak rekordních 5,5 miliard dolarů, což je o 1,7 miliardy dolarů více, než tomu bylo ve stejném období před rokem. I díky ní se tak podařilo víceméně smazat manko, které Apple nabral v prodejích iPhonů. Příjmy z těch totiž byly tentokrát “jen” 26 miliard dolarů, zatímco ve stejném období před rokem se dostaly na úroveň 29,5 miliard dolarů. 

Apple Watch hlavním tahounem

Přesných prodejních čísel jednotlivých produktů jsme se sice ani tentokrát nedočkali, podle Tima Cooka byly ale hlavním tahounem rekordní kategorie Apple Watch. Ty totiž sále neuvěřitelně táhnou a to i přesto, že Apple pravděpodobně na podzim světu představí jejich novou generaci. Ani to ale miliony uživatelů neodradilo od jejich nákupu. A co víc – zhruba 75 % kupců Apple Watch v uplynulých třech měsících po nich sáhlo poprvé v životě, z čehož jednoznačně vyplývá, že se uživatelská základna tohoto produktu velmi rychle zvětšuje. Tomu by mohl pomoci i watchOS 6, díky kterému budou hodinky samostatnější, než kdykoliv předtím. Uživatelé dostanou nově možnost například hodinky aktualizovat bez nutnosti iPhonu poblíž či stahovat do ně aplikace přímo přes jejich vlastní App Store implementovaný v systému. Pro hodinky by tak mohlo najít využití i spoustu uživatelů Androidu, kterým se na iPhone přecházet nechce. Vše je ale zatím hudbou budoucnosti.

Související články

Dnes nejčtenější

.