Zavřít reklamu

Před malou chvílí zveřejnil kalifornský gigant své finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí. To bývá zpravidla slabší, jelikož mnozí jablíčkáři už raději s nákupem nových iPhonů a dalších produktů čekají na podzim, kdy předsatví jejich nové generace. Mnozí analytici se navíc obávali toho, že se na něm výrazně podepíšou slabší prodeje iPhonů, se kterými se podle nich Apple potýká na klíčových trzích. Jak se však zdá, černé scénáře se tak úplně nenaplnily. 

Applu se ve druhém čtvrtletí letošního roku podařilo dosáhnout tržeb ve výši 53,8 miliard dolarů a čistého čtvrtletního zisku ve výši 10,04 miliard dolarů. V prvním kritériu si tak meziročně mírně polepšil – konkrétně o 0,5 miliardy dolarů. Tento nepatrný rozdíl pomohl Applu překonat jeho rekord v ziskovosti druhého kalendářního čtvrtletí, jelikož výše 53,8 miliard dolarů ještě nikdy v historii v tomto období nedosáhl. V čistém zisku však naopak meziročně klesl a to z 11,5 miliard dolarů. Co se týče prodejních čísel samotných produktů, ty Apple bohužel opět nezveřejnil, jelikož jak v loňském roce uvedl, jejich výpovědní hodnota je velmi malá. V tomto ohledu si tak budeme muset počkat na průzkumy různých analytických společností, které s nimi dorazí co nevidět. 

Jednotlivé kategorie:

  • iPhone: 25,99 miliardy dolarů
  • Služby: 11,46 miliardy dolarů
  • Mac: 5,82 miliardy dolarů
  • Chytré doplňky a příslušenství: 5,53 miliardy dolarů
  • iPad: 5,02 miliardy dolarů

“Uplynulé čtvrtletí bylo naším nejlepším druhým čtvrtletím v historii společnosti. Hlavními strůjci úspěchu byly především rekordně vysoké příjmy ze služeb, zvyšující se prodeje produktů z kategorie Nositelná elektronika, velmi dobré prodejní výsledky iPadů a Maců a výrazné zlepšení prodejnosti iPhonů. Tyto výsledky jsou skvělým příslibem pro náš budoucí vývoj na všech trzích, na kterých působíme. Už nyní jsme si naprosto jisti, že zbytek letošního roku bude v tomto ohledu nesmírně vzrušující a to i díky tomu, že se v něm objeví nové služby i produkty,” nechal se slyšet lodivod Applu Tim Cook při příležitosti oznámení finančních výsledků. 

V tuto chvíli probíhá hovor Tima Cooka a dalších předních představitelů Applu s investory, na kterém zřejmě zazní spousta dalších zajímavostí. O všech vás budeme v průběhu zítřejšího dne informovat. Určitě nás tedy nepřestávejte číst. 

Související články

Dnes nejčtenější

.