Zavřít reklamu

Americký patentový úřad zveřejnil zajímavou patentovou přihlášku Applu, která poodhaluje jeho plány ze světa sluchátek. Unikátním rysem nových jablečných sluchátek by měla být v budoucnu schopnost detekovat jejich orientaci, na jejímž základě by se patřičně upravil zvuk. Zjednodušeně se tak dá říci, že by nabídla perfektní zvuk bez ohledu na to, jak je nasadíte

Jedná se konkrétně o klasická náhlavní sluchátka, na kterých údajně Apple minimálně od minulého roku pracuje. Patent se však může vztahovat i ke sluchátkům z dílny Beats, které v náhlavní verzi bez problému již řadu let seženete. A v čem že by měla vynikat? U drtivé většiny takových sluchátek máme popis levé a pravé strany, abychom věděli, jak sluchátka správně nasadit pro maximální vychutnání zvuku. Zrealizování tohoto patentu by znamenalo, že tato situace odpadne a uživatel bude moct nasadit sluchátka zcela jakkoliv. Zařízení totiž samo pozná, jak je nasazené a podle toho případně upraví zvuk, který by při špatném nasazení nemusel znít dobře. Na grafické znázornění patentu se můžete podívat v galerii. Jako vždy je ale třeba říct, že se jedná pouze o patent, kterých Apple vlastní nepřeberné množství. Ani této technologie se tedy nikdy nemusíme dočkat.

Souvisejíci

Ať už AirPods nebo Beats, Apple to se sluchátky umí. Právě AirPody jsou dle mnoha názorů jedním z nejpovedenějších produktů Applu za poslední roky. Letos v březnu jsme se dočkali druhé generace, která ovšem příliš vylepšení nepřinesla. Značné množství zdrojů ale tvrdí, že už během letošního podzimu uvidíme třetí generaci, která by měla lákat na ještě lepší zvuk nebo voděodolnost. Před nedávnem se začaly u nás prodávat nová Powerbeats Pro, která mají v sobě stejný čip, jako jíž zmíněná druhá generace AirPods. Ty nabízí skvělý zvuk a výdrž baterie až 9 hodin.

Související články

Dnes nejčtenější

.