Zavřít reklamu

Určitě se vám někdy stalo, že jste si zapomněli sluchátka v uších a omylem s nimi šli někam, kam jste neměli. Něco podobného potkalo také argentinskou plavkyni, která se zúčastnila mezinárodního plaveckého závodu ve Francii a pokořila svůj osobní rekord. Na tom byl vskutku nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem po celou dobu měla v uších sluchátka AirPods od Applu, která nedisponují žádným stupněm voděodolnosti, a kdyby jí po celou dobu závodu bez problému nedržela v uších.

Fotka s Delfinou Pignatiello obletěla celý svět. Je na ní zachycena plavkyně, jak zmateně stojí nedaleko stěny bazénu a prohlíží si nenápadné špunty do uší. Jsou jimi právě AirPods, které nedisponují patřičným IP ratingem, jenž by potvrdil jejich funkčnost po kontaktu s vodou. Tu Apple obzvlášť nedoporučuje, jelikož by mohla sluchátka poškodit. Již poměrně dlouho se sice spekuluje nad tím, že Apple chystá novou, voděodolnou generaci, která by mohla být vhodná právě i pro plavání, avšak na tu si ještě budeme muset počkat. Pravdou však je, že již mnoho jablíčkářů své AirPody podrobilo různým vodním zkouškám a v mnohých z nich vyšla tato sluchátka vítězně – respektive stále plně funkční.

Plavkyně sice neprozradila, zda jí sluchátka po závodě fungují, ale nechala se slyšet, že v nich při závodě stejně žádnou hudbu puštěnou neměla. Právě kvůli tomu tak na ně zřejmě zapomněla a bez váhání s nimi skočila do bazénu. Minimálně to tak lze brát za důkaz toho, že jsou AirPody v „kompatibilních“ uších skutečně velmi pohodlné a jakmile je do nich zasunete, za pár minut o nich už prakticky nevíte. A co víc – drží v nich jak přibité. Přesto rozhodně podobné vodní crashtesty nedoporučujeme, byť by se mohly zdát v posledních horkých dnech jako fajn nápad.

 

 

Související články

Dnes nejčtenější