Zavřít reklamu

O ohebných telefonech se v posledních měsících mluví opravdu hodně. Svůj model telefonu, jehož displej se bude dál určitým způsobem ohnout, představil například Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo či třeba Motorola. A zatímco se tato zajímavá novinka nestihla na mobilním trhu ještě ani pořádně ohřát, už se přesouvá i do světa notebooků. Ohebné zařízení, které můžeme zařadit mezi tablety ale i notebooky, představilo Lenovo.

Nový přístroj patří do nové kategorie ohebných PC a ponese název Lenovo ThinkPad X1 Foldable PC. Dle slov výrobce se jedná o plnohodnotný počítač, na kterém poběží operační systém Windows 10 a vejde se vám do kapsy. Displej bude mít po rozevření úhlopříčku 13.3 palců s poměrem stran 4:3 a mělo by se jednat o OLED panel s rozlišením 2K.

Samozřejmě v případě, že budete chtít zařízení využívat jako notebook, displej se razantně zmenší. Jeho polovina se stane dotykovou klávesnicí, což však nebude jediná možnost využití. Chybět nebude podpora bezdrátových klávesnic, kterou využijí ti, kteří chtějí co největší displej. A ThinkPad X1 využijete se stylusem i coby klasický zápisník.

Praktických využití nového zařízení od Lenova je opravdu mnoho a vypadá to, že půjde o přístroj s všestranným použitím. Otázkou zatím samozřejmě zůstává, jak reálně bude ThinkPad X1 fungovat. Na odpověď si ještě nějakou dobu počkáme, protože na trh by se zařízení mělo dostat v příštím roce. První zkušenosti šťastlivců, kteří si mohli vyzkoušet prototyp právě představené novinky, jsou veskrze pozitivní. Je tedy dost možné, že se jedná o nový segment trhu, na který se postupně vrhnou všichni velcí výrobci elektroniky. Kdy se přidá i Apple?

Související články

Dnes nejčtenější