Zavřít reklamu

Jestli se nedá něco vloni představenému iPhonu XR upřít, jsou to rozhodně velmi povedené barevné varianty, které jej skvěle odlišují jak od konkurence, tak i od ostatních modelů od Applu. A právě z těch bude podle japonského portálu MacOtakara těžit i iPhone XR pro rok 2019, který dorazí opět v šesti barevných variantách. 

Takto bude iPhone XR 2 vypadat: 

Podle zdrojů Japonců obarví Apple letošní iPhone XR 2 opět do bílé, černé, žluté a (PRODUCT)RED, jako tomu bylo v loňském roce, a přidá k nim ještě zelenou a levandulovou (tedy jemnou fialovou). Z nabídky pak naopak stáhne modrou a korálovou barevnou variantu, které se zřejmě netěšily takové popularitě, jako ostatní modely. Co se týče prémiové řady, o té se MacOtakara nezmiňuje, nicméně je velmi pravděpodobné, že se u ní opět dočkáme klasické vesmírně šedé, bílé a zlaté varianty. 

Sázka na barvy 

Není to poprvé, co se Apple rozhodl vsadit u svých iPhonů na barvy. Kromě iPhonů XR se totiž dočkaly pestrobarevných kabátků i iPhony 5c, které byly přestaveny po boku iPhonu 5s 10. září 2013 jakožto nástupce oblíbeného iPhonu 5. Přestože byl model 5c prezentován jako “levný iPhone”, čemuž ostatně odpovídalo i jeho plastové tělo, Apple jej příliš levně neprodával a i kvůli tomu je tak tento model označován za nejeden z největších propadáků společnosti. Podobného osudu se proto před rokem obávali i mnozí analytici v případě iPhonu XR, což se nakonec i částečně vyplnilo. V prodejích se mu sice vcelku daří, ani zdaleka však nenaplňuje očekávání, která jej předcházela. To by se ale mohlo příchodem jeho druhé verze letos alespoň částečně změnit. Kromě nových barevných variant se totiž dočkáme i vylepšení fotoaparátu, který bude nově duální, nasazení procesoru A13 a snad i schopnosti obousměrného bezdrátového nabíjení, které by měl okoukat od svých prémiových sourozenců. 

Jak se na iPhone XR díváte vy? Vnímáte jej jako telefon se skvělým poměrem cena/výkon, nebo je to naopak spíše další přešlap Applu, který neměl nikdy spatřit světlo světa? 

Související články

Dnes nejčtenější