Zavřít reklamu

Letošním iPhonům a zejména pak modelu XR předpovídali ještě před jejich představením prakticky všichni významní světoví analytici zabývající velký úspěch. Design prémiových iPhonů měl totiž být ve spojení se skvělým výkonem, velkým displejem a nižší cenou obrovským prodejním hitem. Zprávy z dodavatelského řetězce Applu však hovoří o přesném opaku. Prodeje tohoto modelu jsou totiž dle nich velmi špatné, kvůli čemuž musí Apple dokonce výrazně utlumovat jejich výrobu. V rozhovoru pro CNET však mluvil jeden z jeho předních představitelů úplně opačně. 

Redaktoři výše zmíněného portálu vyzpovídali ve svém interview viceprezidenta produktového marketingu Applu, Grega Joswiaka, se kterým se chtěli pobavit právě o nejlevnějším letošním iPhonu a jeho úspěchu na trhu. Namísto mlžení či připuštění, že se iPhone XR neprodává zcela dle představ však Greg vyřkl, že je tento model nejprodávanějším iPhonem od jeho vstupu na trh a to každý den. Přesná prodejní čísla či to, jak výrazně převyšuje zbylé modely však bohužel Joswiak neprozradil. 

Přestože může být označení iPhonu XR jakožto nejoblíbenější model od jeho vydání pro mnohé překvapující, jiná odpověď se od Grega upřímně ani očekávat nedala. S ohledem na hodnotu společnosti, která se v posledních týdnech rapidně propadla, by totiž sebemenší náznak neúspěchu znamenal další miliardové ztráty. I pouhé zprávy z dodavatelského řetězce, které nejsou ničím podloženy, totiž dokáží akciemi Applu výrazně zahýbat a je tudíž jasné, že přiznání neúspěchu z úst jednoho z jeho nejvyšších představitelů nepřipadá v úvahu. 

Velmi důležité budou pro Apple především blížící se svátky, které jsou tradičně na prodeje iPhonů opravdu skvělé. Pokud však model XR neoslní ani nyní, je poměrně pravděpodobné, že se nad jeho budoucími verzemi stáhnou mračna a Apple se nad jejich vývojem ještě zamyslí. O uvedení druhé generace neúspěšného modelu totiž rozhodně stát nebude. Na podobné soudy je však ještě příliš brzy. 

Apple-keynote-Tim-Cook-and-Jony-Ive-iPhone-XR-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.