Zavřít reklamu

Když Apple vloni v záři představil hned tři iPhony se stejným procesorem A12 Bionic, nejednoho jablíčkáře tím vcelku zaskočil. U “levného” iPhonu XR totiž mnozí očekávali spíše nasazeni procesoru staršího, čímž by tento model Apple lépe odlišil od prémiové řady. To se však nestalo a jak se zdá, ani letos se Apple na podobný krok nechystá. Tvrdí to alespoň agentura Bloomberg. 

Podle zdrojů výše zmíněné agentury se začíná výroba nových srdcí iPhonů pomalu rozbíhat. Zkušební výroba se má však již v průběhu tohoto měsíce změnit na masovou, aby dodavatel, kterým je společnost TSMC, stihl vyrobit dostatek procesorů včas. Ty budou opět postaveny na 7nm technlogii a využity budou ve všech třech letošních iPhonech – tedy v iPhonu 11, 11 Max a XR 2. 

Bloomberg dnes prozradil mimo jiné i kódová označení dvou z chystaných telefonů. iPhone 11 se má skrývat pod kódem D43 a nástupce modelu XR pak pod kódem N104. Dočkali jsme se ale také potvrzení mírného nárůstu tloušťky prémiových modelů kvůli novému systému fotoaparátů či obousměrného bezdrátového nabíjení, ze kterého by měli těžit především majitelé nových AirPods 2. generace s bezdrátově nabíjecím pouzdrem. 

Co se týče designu, ten se kromě přepracovaných zad prakticky nezmění. Těšit se tak opět můžeme na minimální rámečky kolem displeje či relativně velký horní výřez ukrývající senzory pro Face ID. V minulých měsících se sice spekulovalo nad jeho zmenšením, nyní to však vypadá, že se k němu pro letošek Apple neodhodlal. Snad se tedy v tomto ohledu polepší alespoň v příštím roce. 

Související články

Dnes nejčtenější