Zavřít reklamu

Představení nových iPhonů je sice stále poměrně daleko, jejich design však známe již nyní. Na jeho odhalení již řadu týdnů pracují mnozí leakři, kteří svá zjištění jablíčkářské komunitě servírují jako na běžícím páse. S jedním takovým se nyní vytasil i OnLeaks. 

Jak můžete na renderech vytvořených leakerem OnLeaksem, který je v jablečné komunitě považován za jednoho z nejlépe informovaných lidí, s velkým kamerovým modulem můžeme jak u 6,5”, tak u 5,8” modelu počítat. Na rozdíl od iPhonů X a XS však bude mít podle všeho modul zaoblené hrany a snad bude i více zapuštěn do těla telefonu, díky čemuž by se nemusel telefon při položení na záda bez krytu viklat tak vehementně, jak je tomu nyní. Za zaoblené hrany se navíc nebudou tak moc zachytávat nečistoty, což je též příjemný benefit. Na druhou stranu, modul vypadá na renderech skutečně obří a dle mého názoru design iPhonu vcelku kazí. 

Dalších designových změn se u novinky alespoň podle OnLeakse nedočkáme. Spodní stranu bude zdobit zcela standardní Lightning port, který budou z obou stran obklopovat otvory reproduktorů. V ocelové rámu pak budou zapuštěny plastové antény umožňující komunikaci telefonu se sítěmi. Nezmenší se bohužel ani rámečky kolem displeje či horní výřez v něm, jak se ještě před pár měsíci spekulovalo. Kamerové senzory ve výřezu by však již neměly být díky novému “povlaku” takřka vidět, což by se mělo na designu telefonu kladně podepsat. 

Co se týče rozměrů telefonu, ani se alespoň podle dostupných informací od předešlé generace příliš lišit nebudou. Zatímco iPhone XS měří 143,6 mm x 70,9 mm x 7,7 mm, 5,8” iPhone 11 má mít 143,9 mm x 71,4 mm x 7,8 mm. Mírně “tlustější” má být telefon zejména kvůli implementaci větší baterie a obousměrného bezdrátového nabíjení, které nyní zvládá například Samsung Galaxy S10. 

Jak už jsem psal výše, tento únik lze brát vzhledem k velmi věrohodnému zdroji za jakousi předpremiéru nových iPhonů. OnLeaks totiž v předešlých letech tímto způsobem “propálil” iPhone X, XS, XS Max či nové iPady Pro. Nutno podotknout, že se všechny tyto odhalení s konečným produktem shodovaly takřka na 100 % . S příchodem takto řešeného fotoaparátu bychom se tedy měli začít pomalu smiřovat. Je totiž vcelku pravděpodobné, že jej budeme v této podobě vídat u iPhonů několik let po sobě, jako tomu je nyní u fotoaparátů duálních u “pluskových” a “x-kových” modelů. 

Související články

Dnes nejčtenější