Zavřít reklamu

Pamatujete si, jaké pozdvižení Apple vyvolal v roce 2016 odstraněním 3,5 mm jack konektoru z iPhonů? Divil bych se, kdyby ne. Na pěkných pár týdnů se totiž stal terčem obrovského množství vtipálků, kteří si jej a především pak 3,5 mm adaptér k iPhonům mnohdy až nevybíravě dobírali. Jedním z předních posměváčků byl i Samsung, který se mu za absenci jacku vysmíval ještě nedávno prostřednictvím reklam. Nyní to však vypadá, že všem posměškům je konec. Jihokorejci se totiž u své nejnovější vlajkové lodě chystají vydat stejnou cestou. 

Představení nových phabletů Galaxy Note 10 a Note 10 Plus z dílny Samsungu již klepe na dveře. Dojde k němu totiž již příští středu 7. srpna na tradiční akci Unpacked. Ani Jihokorejcům se však nedaří ututlat veškeré detaily ohledně chystaných smartphonů zcela dokonale a my o nich tak již nyní víme opravdu mnoho a to včetně obsahu balení. Do toho má Samsung nově přibalovat nový adaptér USB-C/3,5 mm jack, z čehož jasně vyplývá, že právě o jack telefon přijde a přiblíží se tak v tomto směru iPhonům. Nutno však podotknout, že Note 10 nebude prvním modelem z dílny Samsungu, který se přestaví bez jacku. Na konci loňska jsme se totiž dočkali představení modelu Galaxy A8s, jehož šasi ikonický otvor na sluchátka též nechlubí. 

Bude velmi zajímavé sledovat, jaké reakce rozhodnutí odstranit jack z jednoho z top modelů společnosti nebo chcete-li vlajkové lodi mezi fanoušky Samsungu vyvolá. Byl to totiž právě jack, na který byl Samsung svým způsobem v minulosti velmi hrdý a při představování modelů z řady Galaxy S a Galaxy Note na jeho existenci velmi rád upozorňoval a dobíral si tak Apple. Uživatelský komfort bude ale rázem ten tam i u něj. Na druhou stranu, nynější doba je co se týče bezdrátových sluchátek mnohem přívětivější než rok 2016 a tudíž se absence 3,5 mm jacku bude Samsungu jistě omlouvat lépe než kdysi Applu. U konzervativních fanoušků ale i přesto zřejmě nepochodí.

Související články

Dnes nejčtenější

.