Zavřít reklamu

Chystaná vlajková loď od Samsungu, phablet Galaxy Note 10, bude zřejmě méně výkonný než současný iPhone XS, který je už téměř rok starý. To rozhodně není pro korejskou společnost vůbec dobrá zpráva, jelikož se Apple za několik týdnů chystá představit zbrusu nový iPhone 11 s procesorem Apple A13 Bionic, který nejspíše podle očekávání opět rozdrtí jeho androidí konkurenci. Samsungu rozhodně nenapomáhá ani fakt, že dojde k oficiálnímu uvolnění operačního systému iOS 13, díky kterému se stanou současná zařízení ještě výkonnějšími, než doteď.

Ve výsledkových tabulkách benchmarkového programu Geekbench 4 se objevilo zařízení s označením Samsung SM-N976N. Podle dostupných informací bude tímto označením disponovat právě chystaný Samsung Galaxy Note 10, který bude již za několik dní představen v Jižní Koreji. Chystaná vlajková loď od Samsungu si ve výkonnostním testu aplikace Geekbench 4 odnesla skóre 10431. Pro porovnání, iPhone XS si ve stejném testu odnesl skóre 11261 a iPhone XS Max 11216. Oficiálního představení Samsung Galaxy Note 10 se však dočkáme 7. srpna, tudíž mohou být všechny tyto zprávy a informace neoficiální.

Souvisejíci

Skóre, které si Galaxy Note 10 vysloužil, je menší, než to od Samsungu Galaxy S10 a S10+. Tato zařízení si vysloužila hodnocení 10548, respektive 10591. Je zvykem, že rodina Note má vždy vyšší výkon, než rodina „S“. Mnoho lidí se tedy nebojí tvrdit, že tyto výsledky nelze považovat za finální. Je dosti pravděpodobné, že testované zařízení stále běží na nedoladěné verzi operačního systému. Mohou tak chybět různé optimalizační opravy, které se dostávají do chystaných zařízení klidně i minuty před představením. Na opravdové výsledky si tak budeme muset ještě několik dnů počkat.

Související články

Dnes nejčtenější

.