Zavřít reklamu

Jihokorejský Samsung bojuje v současnosti s Applem především na trhu s chytrými telefony, bezdrátovými sluchátky a chytrými hodinkami. Nová bitevní fronta se však zřejmě již brzy rozvine i na trhu s tablety a to konkrétně těmi určenými pro profesionální uživatele. Jihokorejci totiž podle všeho pracují na konkurenci pro iPad Pro.

Samsung má ve své nabídce celou řadu tabletů, avšak ani jeden se svou oblibou neblíží iPadům od Applu. To může být zapříčiněno jednak jejich zpracováním, ale také hardwarovými specifikacemi. Vesměs se totiž nejedná o příliš výkonné stroje, nýbrž pro tablety určené běžným či středně náročným uživatelům. Před pár dny si však Samsung zaregistroval v Evropské unii ochrannou známku pro název Tab Active Pro, čímž víceméně potvrdil přípravy nového tabletu určeného pro náročné uživatele, o kterém se v minulosti již několikrát spekulovalo. 

Technické specifikace novinky jsou zatím kromě operačního systému Android nejasné, zajímavé však je, že alespoň podle názvu nebude spadat do řady Galaxy. V úvahu tak připadá například vytvoření zcela nové řady Pro, do které budou spadat vyšší verze některých produktů od Samsungu. Kromě tabletu by tak mohla řada Pro zaštiťovat například i jeden z chystaných modelů smartphonu Note10, který má též čílit na profesionály. 

Bude vcelku zajímavé sledovat, s čím by mohl Samsung proti Applu nakonec vyrukovat. Kalifornský gigant totiž nastavil laťku skutečně velmi vysoko a dá se očekávat, že s jejím posouváním bude v následujících letech pokračovat. Toho si však musí být na druhou stranu vědom i samotný Samsung, který by se mohl pokusit svět zaujmout něčím revolučním, co iPady nenabízí. Zda to dokáže dotáhnout do konce ukáže až čas. 

iPad Pro v redakci LsA

Související články

Dnes nejčtenější