Zavřít reklamu

Či tomu človek uverí alebo nie, iWatch sú najtajnejším projektom spoločnosti Apple. Všetko, čo o tomto produkte vieme, vychádza zo špekulácií alebo z nepotvrdených informácií od vnútorných zdrojov. Podľa tých by mal Apple pripravovať niečo, čo poslúži ako fitnes doplnok alebo ako inteligentné hodinky, ktoré sa budú dať prepojiť s iPhone. Nie je ale známe, ako tento produkt vyzerá a kedy ho spoločnosť predstaví, no na tieto dve otázky nám pravdepodobne odpovie až samotný Apple.

Na druhú stranu od rôznych svetových médií získavame informácie o tom, čo produkt dokáže a čo nie. Podľa toho, čo sa dozvedel server MobiHealthNews, sa bude jednať o periférne zariadenie, ktorého funkcie budú závislé na iPhone. Bude sa tým pádom jednať o príslušenstvo spadajúce do rovnakej kategórie, v akej sa dnes nachádzajú hodinky Pebble alebo Samsung Galaxy Gear. Hodinky iWatch dokonca nebudú mať tak obsiahle funkcie ako by človek očakával a dozvedáme sa, že produkt nakoniec nebude schopný určiť stav cukru v krvi alebo hydratáciu. Práve preto sa bude jednať o produkt, nad ktorým bude mať dohľad samotný Apple a nie FDA, aj keď predchádzajúce špekulácie vraveli o presnom opaku. V novom tvrdení sa ale dozvedáme, že sa Apple stretol s FDA za účelom zistenia, či sa iWatch dajú pokladať za zdravotnú potrebu.

Pretože iWatch neponúkajú spomínané senzory a budú sa zameriavať skôr na fitnes aktivitu, prístroj nie je možné zaradiť do spomenutej kategórie. Informácie vravia o tom, že iWatch budú priamo komunikovať s aplikáciou Healthbook, ktorá bude predinštalovaná v systéme iOS 8. Aplikácia by mala primárne zbierať údaje z hodiniek, ku ktorým patria spomínané fitnes aktivity alebo krvný tep. Spomína sa však, že aplikácia bude slúžiť aj na upozornenie užívateľov o tom, kedy majú navštíviť svojho doktora a dokonca sa tu môžu ukladať dáta súvisiace s tehotenstvom.

Zaujímavosťou je, že vývojový tím hodiniek iWatch sa rozrástol na viac ako 200 členov. Jedná sa o celkom veľký vývojársky tím, v ktorom mimo iného pracuje aj Michael O’Reilly zo spoločnosti Masimo alebo Bob Mansfield, bývalý senior viceprezident Apple pre technológie. Na vývoji sa má podieľať aj Jay Blahnik, technologický konzultant a športovec stojaci za náramkom Nike+ Fuel Band. Práve vďaka takýmto menám je už teraz jasné, že Apple skutočne pracuje na vlastnom fitnes produkte, ktorý sa bude pravdepodobne volať iWatch.

toddham_iwatch_all
*Zdroj: AppleInsider

Související články

Dnes nejčtenější

.