Zavřít reklamu

Podíl tabletu iPad na celosvětovém trhu tabletů je přesně 39,6%, což představuje meziroční pokles 18,6%, ve stejném období v loňském roce totiž podíl iPadů na trhu tabletů dosahoval 58,2%. I když to pro Apple znamená pokles, je stále nejúspěšnějším prodejcem tabletů na světě s tím, že druhý Samsung nemá na trhu ani polovinu toho co Apple, konkrétně totiž Samsung ovládá 17,9% trhu. V případě Samsungu to však představuje meziroční nárůst o 6,7% z loňských 11,2%.

Na třetím místě je pak ASUS, který se však i přes poměrně nízké procentuální zastoupení na trhu stal skokanem roku. ASUS totiž sice ovládá jen 5,5%, což znamená pouze 2,4% nárůst oproti loňským 3,1%, ovšem na druhou stranu v loňském roce ve stejném období prodal pouze 600 000 tabletů, zatím co v letošním roce stihl prodat již 2,7 milionů tabletů, což představuje nárůst v prodejnosti 350%.

Čtvrté místo na trhu drží Amazon, kterému však patří pouze 3,7% trhu a oproti loňskému roku udělal nejmenší pokrok, v loňském roce totiž ve stejném období patřilo Amazonu 3,6% trhu s tablety. Nejhůř z první pětky je na tom Microsoft, který vlastní pouze 1,8% trhu, to je však způsobeno především tím, že své tablety začal prodávat až v letošním roce. Pokud se navíc podíváme na počet prodaných kusů, dokázal Microsoft prodat během čtvrtletí 900 000 kusů Surface, což není až tak špatné.

Na celém srovnání je však zřejmě nejzajímavějším faktem, že celých 31,5% trhu patří ostatním výrobcům. Zde se totiž ukazuje, že především levné Asijské značky dokázali prodat 15,5 milionů tabletů za jediné čtvrtletí, ovšem ani jedné z nich nepatří ani 1,8% celosvětového trhu. To je způsobeno množstvím značek, které doslova chrlí ty nejlevnější tablety.

*Zdroj: IDC.com

Související články

Dnes nejčtenější

.