Trh tabletů v Česku upadá. iPady si u nás drží 2. místo

iPad Pro iconTrh tabletů v Česku každým rokem klesá a potvrzují to i čísla z průzkumu společnosti IDC. Podle ní můžeme vidět, že počet prodaných kusů oproti roku 2014 klesl v roce 2015 zhruba o 7%. Na trhu převládají logicky tablety s Androidem, které zaplavují trh. Nejvíce se u nás kupují tablety od Lenova, které ve třetím čtvrtletí 2015, tvořily 25%. Druhé nejprodávanější tablety jsou iPady od Applu, které tvořily zhruba 16%. Konkurenční tablety od Samsungu obsadily příčku třetí s 12% procenty. Populární jsou u nás také tablety od ASUSU a od Huawei.

Sice trh tabletů klesá, i přesto se však tabletů prodalo více než notebooků, hlavním důvodem je cena, která je u tabletů nižší. Podle IDC se v roce 2015 prodalo v ČR 900 000 tabletů a 800 000 notebooků. Oblíbenost tabletů klesá kvůli vzrůstající úhlopříčce smartphonů, které plně nahradí menší tablety. Průměrná velikost prodaných tabletů v ČR je 7 palců a průměrná cena činila 6300 Kč. Více se u nás prodávají tablety, které mají pouze Wi-Fi a neobsahují možnost vložení sim-karty pro využití mobilních dat. V ČR připadne na 100 obyvatel 17 tabletů, pro srovnání v sousedním Slovensku, připadá na 100 obyvatel 15 tabletů.

idc_tablety_čr

iPad air 2

*Zdroj: icharts

Leitz
Vstoupit do diskuze (5)

Diskuze

  průměrná velikost 7 palců u prodaných ?
  Chápu že trh se propadá – neb každej kdo si něco podobného pořídil + nízká cena si řekne již nikdy více ….

  Reagovat

  No mám iPad 4 gen. Kupoval jsem ho asi měsíc po to , co vyšel u nás, tedy je starý 3 roky a pár dní a nemůžu si na nic stěžovat. Výdrž je stále stejná jako na začátku (9-10 hodin), stav jako nový a hlavně se nic neseká. Nikdy nebyl reklamován ani přehrán. Už jsem pokukoval po Airu 2, ale proč vlastně? Když ten můj funguje. Podotýkám, že 64 GB verze by se hodila, já mám 32GB, nicméně i tak si s tím vystačím. To, co se říká o Applu se v mém případě potvrdilo, jsou to držáky a ta cena za to stojí! (Totéž u 4s, 5, 6, a MB air 2012). Když vidím, jak okolí furt řeší nějaké nové zařízení, tak se dost nasměju ?

  Reagovat

  tohle je zavádějící. apple má ve svém portfoliu jen pár tabletů na trhu. zato lenovo jich má hned několik od nižší, až po vyšší třídu. pro srovnání by se hodilo porovnání jednotlivých modelů

  Reagovat

  Neni pravda ze plusko nahradi tablet. Na iPad mini 4 se dela o mnoho lepe nez na plusku a je krasne prenositelny. iPad Pro u mne nahradil notebook; od te doby co ho mam pouzivam notebook je na hrani her co na iOS nebezi (Dota 2, Counterstrike, Planetside 2). Vsechnu praci a komponovani hudby jsem presunul na iPad. Chtelo by to do bucoucna jen vic oken v iOS nez dve a jedno plovouci. Mam takovy pocit ze vsichni co pisi ze plusko nahradi mini nikdy mini intenzivne nepouzivali.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz