Zavřít reklamu

Apple má další důvod k radosti. Z trhu s tablety totiž mizí jeho další konkurent, který mu mohl podle některých analytiků v budoucnu pěkně zavařit. Tím není nikdo jiný než Google, který světu vloni ukázal tablety Pixel Slate coby rozšíření řady smartphonů Pixel. Slate se však již nástupce nedočká. 

Takto tablet z dílny Googlu vypadá: 

Odchod z trhu s tablety potvrdil Goole portálu Computerworld s tím, že dokonce zrušil hned dva tablety, které byly nyní ve vývoji. K tomu se odhodlal údajně kvůli přehodnocení svých cílů, kdy se místo na tablety chce začít soustředit především na notebooky a samozřejmě smartphony Pixel. Ostatně, nedávno jsme se dočkali odlehčené verze Pixelu 3 a na letošní podzim je pak připravena premiéra Pixelu 4. Je tedy zcela jasné, že se smartphony to myslí Google skutečně vážně. 

S vysvětlením Googlu se mnozí analytici nespokojí a spekulují nad tím, co přesně za zrušením vývoje jeho tabletů stojí. Naprostá většina z nich se pak shoduje na tom, že společnost zkrátka jen nabyla přesvědčení, že konkurovat Applu a Samsungu – tedy dvěma největším prodejcům tabletů na světě – není v současnosti reálné a tudíž nemá cenu na trhu setrvávat. 

Stávající majitele tabletů Slate však odchod Googlu z trhu s tablety příliš mrzet nemusí. Společnost totiž přislíbila plnou podporu stávajících tabletů až do června roku 2024. Poměrně zajímavé je, že podpora by neměla být “jen” v udržovacím režimu, ale měla by na tablety přinášet i různé novinky. Práce na vývoji tabletového systému mají totiž pokračovat i nadále, byť samozřejmě v menším měřítku. 

Těžko v tuto chvíli říci, zda se jedná ze strany Googlu o krok dlouhodobý, nebo jej za pár let uvidíme na tomto trhu zpět. Minimálně podle některých patentových přihlášek, které se dostaly na světlo světa, to však vypadá, že bychom se tabletu  logem Googlu v budoucnu přeci jen dočkat mohli. Ten by se však již mohl teoreticky od své nynější verze velmi lišit a to například ohebným displejem. Vše ale samozřejmě ukáže až čas. 

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější