Zavřít reklamu

Když Apple ukázal na konci října světu novou generaci iPadů Pro, nejednomu fanouškovi tohoto produktu spadla brada. Nadšení z nového designu však posléze vystřídalo zděšení z toho, jak snadno lze nový tablet ohnout. Právě ohnutí totiž není kvůli přepracování konstrukce a zeštíhlení produktu nic složitého. Jak se však zdá, Apple si s tím příliš hlavu nedělá a dělat ani nebude. 

Na snadné ohnutí iPadu Pro si začali uživatelé stěžovat prakticky hned poté, co se začal prodávat, přičemž někteří z nich dokonce tvrdili, že jim tablet dorazil ohnutý už z výroby. Přestože se toto tvrzení mohlo zdát jakkoliv šílené, Apple možnost ohnutých iPadů v krabicích ve vyjádření pro portál The Verge potvrdil. 

Dle vyjádření Applu může za velmi mírné ohnutí některých tabletu vedlejší efekt výrobního procesu zařízení. Kalifornský gigant však nepovažuje prohnutí za vadu a tvrdí, že se na výkonu tabletu v budoucnu nepodepíše a neočekává se ani to, že by se měl tvar postupem času jakkoliv měnit. Nicméně zřejmě již pracuje na vylepšeném výrobním procesu, který by tento “neduh” eliminoval. 

Tohle je dle Applu v pořádku:

Prohnutí se nevyvarujete

Zdá se vám výše uvedené tvrzení Applu naprosto šílené? Nejste sami. I my v redakci si klepeme při pomyšlení, že bychom si zakoupili tablet za 50 tisíc korun, došel nám ohnutý a Apple nad tím mávl rukou, na čelo. To je však bohužel vše, co s tím lze nyní dělat – tedy samozřejmě krom možnosti tablet vůbec nekoupit. Pokud byste však přeci jen pro nové iPad Pro stáli, vybírat můžete z jakéhokoliv modelu. “Vada” totiž postihuje dle dostupných informací všechny verze, takže je naprosto jedno, zda si jej vyberete v 11” jen s WiFi nebo ve 12,9” i s LTE. 

Není pochyb o tom, že slova Applu vyvolají ve světě vášnivou diskuzi, které by mohla později teoreticky odstartoval i výměnný program. Produkt, jehož cena je v nejvyšší konfiguraci shodná s MacBooky Pro, by totiž být ohnutý již z krabice zkrátka neměl a to bez ohledu na to, zda se to na výkonu či čemkoliv jiném podepíše nebo ne. 

bend
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější