Zavřít reklamu

Stále častěji se setkávám s uživateli, kteří si v iOS stěžují na zpomalenou, či často nereagující klávesnici. Často se špatně reagující klávesnice objevuje v nových verzích operačního systému, s čímž mám osobně velikou zkušenost. Existuje však vcelku jednoduchý trik, pomocí kterého si můžete pomoci. Dokonce není ani třeba stahovat nějakou aplikaci třetí strany, jelikož ona tlačítko pro opravení klávesnice se nachází přímo v operačním systému iOS. Stačí jen vědět, kam přesně kliknout a se zpomalenou klávesnicí se můžete rázem rozloučit. Pokud tedy máte i vy zpomalenou klávesnici, anebo nejste s jejím chodem spokojeni, tak rozhodně dočtěte tento článek až do konce.

Jak opravit zpomalenou klávesnici na iPhonu

Na vašem iPhonu, popřípadě na jiném jablečném iOS zařízení, kde máte problém s klávesnicí, se přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Zde poté rozklikněte kolonku s názvem Obecné. V této sekci sjeďte úplně dolů, kde se nachází záložka Resetovat (v případě iOS 12 a staršího Obnovit). Jakmile otevřete možnosti pro resetování, tak stačí kliknout na možnost Obnovit slovník klávesnice. Poté zadejte svůj kód a obnovení potvrďte stisknutím tlačítka Obnovit slovník. Berte na vědomí, že obnovením slovníku dojde ke smazání všech vlastních slov, která jste na klávesnici zadali, a bude obnoveno tovární nastavení slovníku klávesnice.

Jak jsem zmínil na konci minulého odstavce, tak sice dojde k obnovení továrního nastavení klávesnice, tzn. obnovení slovníku a vlastních slov, nemusíte se však ničeho obávat. Klávesnice se všechna vaše slova opět rychle naučí a myslím si, že to za to stojí. Klávesnice se po obnovení opravdu výrazně zrychlí, což jsem měl možnost osobně vyzkoušet na iPhonu XS, X a 6s.

Související články

Dnes nejčtenější

.