Zavřít reklamu

Před několika hodinami jsme vás informovali o tom, že se jablečná společnost konečně odhodlala k odkoupení modemové divize, která patřila Intelu. Apple tak za 1 miliardu dolarů získal pod svá křídla veškeré patenty a přes dva tisíce zaměstnanců. Samozřejmě tento krok nebyl od kalifornského giganta jen pouhým výstřelem do prázdna. Již dlouhou dobu se totiž spekuluje o tom, že se jablečná společnost snaží o vývoj svých vlastních 5G modemů. Zakoupení modemové divize Intelu je tak pro Apple dalším obrovským krokem na cestě pro nezávislost. První 5G modemy přímo od Applu by se měly v iPhonech objevit již v roce 2021.

Prozatím je bohužel víceméně jasné, že iPhone 11, jehož představení se dočkáme již za několik měsíců, nebude schopný pracovat s 5G sítí. U budoucí vlajkové lodě tak bude využito zaběhnutých 4G modulů. O rok později, při příležitosti představení iPhonu 12, už se s 5G modemem počítá. V roce 2020 tak pro iPhone 12 dodá modemy Qualcomm, mezitím co se kalifornský gigant bude snažit o zdokonalení svého vlastního modemu, který podle předpokladů nasadí již za dva roky. O tomto předpokladu informoval magazín Reuters, který mimo jiné uvedl, že kdyby nedošlo k odkoupení modemové divize od Intelu, tak by Apple své první modemové čipy představil až v roce 2025.

Souvisejíci

Pozoruhodný je fakt, že není vůbec jisté, v jakých zařízeních se modemové čipy od Applu objeví. Dokonce se prý nemusí jeho první verze objevit ani v iPhonu. Údajně by totiž bylo příliš riskantní, aby se hned první verze tak důležitého modemu objevila v nejrozšířenějším produktu jablečné společnosti. Nejprve se tak očekává vydání nového 5G iPadu, aby Apple mohl své modemy prvně otestovat. Do iPhonů se tak jablečné 5G modemy začnou instalovat až po důkladném testování, kdy Apple uzná, že jsou jeho modemy dostatečně odladěné a nejsou poruchové. Do té doby bude modemy do nejnovějších iPhonů a dalších zařízení stále dodávat Qualcomm – pokud samozřejmě nedojde k rozepřím, jako tomu bylo v minulosti.

Dnes nejčtenější

.