Zavřít reklamu

alibaba Keď v roku 1999 uzrel svetlo sveta nový internetový obchod Alibaba, jej zakladateľ Jack Ma tlačil svojich zamestnancov do toho aby pracovali precíznejšie a dlhšie preto aby mohli inováciami predbiehať konkurenciu zo Silicon Valley. Jedna z týchto inovácií bola odhalená v nedeľu v noci, keď Ma predstavil nový projekt Alibaba na ktorom inžinieri  tvrdo pracovali poslednej dobe. Jedná sa o technológiu, ktorá dokáže rozpoznávať tváre pri robení mobilných platieb.

Podľa Re/code Alibaba pracuje na novej technológii s názvom „Smile To Pay,“ ktorá umožní užívateľom vykonávať mobilné platby jednoducho vďaka skenovaniu svojej tváre. V podstate tento systém funguje rovnako ako Apple Pay, kde môžu používatelia schváliť mobilnú transakciu jedným kliknutím na tlačidlo Domov. Jack Ma však chce nahradiť odtlačky prstov sknevaním tváre. „Používanie on-line platieb pri nákupe rozličného tovaru je vždy veľký problém,“ povedal Ma počas svojho prejavu na veľtrhu CeBIT v Nemecku a pokračoval: „Strata hesla môže mať za následok starosti ohľadom bezpečnoti financií. Dnes vám ukážem novšiu technológiu vďaka, ktorej sa v budúcnosti budú ľudia menej obávať nákupu vecí on-line.“

Ma demonštroval nový produkt, ktorý je v súčasnej dobe v skúšobnom režime. Vytiahol smartphone, vyhľadal si produkt na Alibaba.com a jednoducho stlačil tlačidlo „Buy“.Okamžite mu vyskočila možnosť naskenovania tváre vďaka ktorej zaplatil. Ma neodpovedal na žiadne doplňujúce otázky ohľadom nového platobného systému, takže je tak trochu nejasné, kedy by sme sa mali dočkať jeho oficiálneho vydania. Ale Re/code však hovorí, že jeho zdroje v Alibaba informujú o  takmer dokončenej technológii, zatiaľ čo CNBC hovorí o tom, že tento systém bude spočiatku dostupný len v Číne.

CAKAz6iWsAAhnA1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: businessinsider.com 

Související články

Dnes nejčtenější