Zavřít reklamu

Odstraněním klasického Home Buttonu z iPhonu X dal podle mnoha analytiků i obyčejných uživatelů Apple jasně najevo, že s jeho použitím u budoucích iPhonů již nepočítá. Ovládání, které bylo klasickým domovským tlačítkem doposud zajištěno, sice vyřešil Apple opravdu elegantně novým systémem ovládání pomocí gest, někteří uživatelé jsou však skálopevně přesvědčeni, že je absence tlačítka u iPhonu kritickým nedostatkem, kvůli kterému si telefon nekoupí. Co ale budou dělat v případě, že jim jejich staré iPhony za pár let doslouží a nové generace již tlačítko nenabídnou?

Fyzický Home Button? Žádný problém

Přesně na tuto otázku se pokusila odpovědět malá čínská firma svým produktem, který představila na veletrhu CES 2018 před pár dny. Světu tam ukázala adaptér, který přidá vašemu iPhonu X po jeho připojení fyzické tlačítko, nabíjecí Lightning port a dokonce i klasický jack konektor pro sluchátka. Jasně, Touch ID si s přídavným Home Buttonem neužijete, určitý komfort však díky němu získáte. Tlačítko totiž funguje přesně tak, jak jste u iPhonů zvyklí. Jedním stisknutím se dostanete zpět na úvodní plochu, dvojitým pak vyvoláte všechny spuštěné aplikace, mezi kterými si můžete tu svou vybrat.  Samozřejmostí je i vyvolání Siri dlouhým stisknutím. Naopak funkci Dosah, kterou spustíte dvojitým poklepáním na Home Button, si však bohužel neužijete.

home

Jak už jsem psal výše, tlačítko skutečně poskytne některým uživatelům “ze staré školy” určitý komfort, který se jeho odebráním z iPhonu X ztratil. Kriticky si však musíme přiznat, že záporů tohoto produktu je více a tím největším je bezesporu “neohrabanost”, kterou váš telefon po jeho připojení nabude. Již na první pohled je totiž jasné, že se telefon poměrně značně zvětší, což může být pro jeho ovladatelnost a celkovou manipulaci s ním problémové. Celý adaptér navíc drží jen na Lightningu, což může být při nešetrné manipulaci též do jisté míry rizikové. Celkově bychom tak mohli produkt označit spíše za jakýsi technologický výdobytek, který slouží spíše pro zábavu než pro reálné upotřebení. Zajímavý však bezesporu je.

Nevypadá však iPhone X bez Home Buttonu daleko lépe? Posuďte sami:

iphone x home button

Zdroj: idropnews

Související články

Dnes nejčtenější

.