Zavřít reklamu

Nedávno vydanou druhou generaci AirPods za plnohodnotného nástupce AirPods 1 považovat rozhodně nelze. Vylepšení, která sluchátka přinesla, jsou totiž skutečně minimální a k upgradu z 1. generace naprostou většinu jablíčkářů nepřinutí. Apple ale podle dostupných informací chystá pro letošek ještě jednu generaci svých AirPods, která již z trhem zahýbe o poznání více. Ty se však budou pravděpodobně prodávat po boku AirPods 2, byť za vyšší cenu. 

O příchodu AirPods 3 se začalo vcelku nahlas mluvit teprve nedávno. Po představení druhé generace jablečných sluchátek se totiž obecně předpokládalo, že si nechá Apple jejich další generaci minimálně na příští rok. Vzhledem k tomu, že 2. generace byla však určena pro rok loňský a mnozí konkurenti navíc pracují na svých verzích sluchátek, musel však Apple svůj záměr podle všeho přehodnotit a dokončení AirPods 3 načasovat tak, aby je mohl začít prodávat již na konci letošního roku. Alespoň tak to vidí přední světoví analytici či novináři se zdroji sahajícími až do Applu. 

Nová generace AirPods by se měla vyznačovat kvalitnějším zvukem, senzory pro monitorování některých tělesných aktivit či schopností potlačit okolní hluk. Právě kvůli tomu jejich cena zřejmě mírně nabobtná, což by však mohlo znamenat pro mnohé jablíčkáře lačnící po tomto produktu komplikace. I kvůli tomu jim tak Apple po jejich boku nabídne AirPods 2. generace a to zřejmě minimálně po celý příští rok. S dodavatelem jednoho z nejdůležitějších komponentů – konkrétně desek plošných spojů – si totiž nasmlouval v tomto období podle dostupných informací vysoké dodávky. A jelikož chce údajně do AirPods 3 použít jiný typ tohoto komponentu, je jasné, že s výrobou AirPods 2. generace počítá ještě skutečně dlouho – tedy i po boku AirPods 3. 

V tuto chvíli je velmi těžké říci, na jakou cenu Apple AirPods 3 ocení. Nedá se však úplně předpokládat, že bychom se u tohoto produktu dočkali nějakého obřího cenového nárůstu v řádech vyšších tisíců korun. Přestože se dočkáme vylepšení, stále se bude jednat “jen” o příslušenství, kterému se v prodejích daří zejména díky dobré kombinaci ceny a výkonu. Příplatek by tak mohl teoreticky být maximálně v řádu několika stovek až nižších tisíců korun. Nechme se však překvapit. 

Související články

Dnes nejčtenější