Zavřít reklamu

Včera jste si na našem magazínu mohli všimnou skvělého návodu, který nejen rodičům radil, jak svým ratolestím zakázat nákupy v aplikacích a ve hrách. Dnes tady máme návod ze stejného „rodičovského“ soudku. Internet je plný obsahu pro dospělé, a rozhodně se nejedná pouze o pornografii. Jablečná společnost si vede jakousi „databázi“ všech stránek, které nejsou vhodné pro děti. Přístup ke všem těmto stránkám poté můžete jednoduše na vašem iOS zařízení zablokovat. Pokud chcete být ještě více razantní, můžete dokonce přístup k internetu úplně zamezit a zvolit si konkrétní stránky, ke kterým bude mít zařízení přístup. Vrhněme se tedy na věc.

Jak zakázat přístup na weby s obsahem jen pro dospělé

V případě, že chcete na iOS zařízení zakázat přístup na stránky s obsahem určeným jen pro dospělé, tak přejděte do nativní aplikace Nastavení. Zde se poté přesuňte do kolonky Čas u obrazovky, kde rozklikněte možnost Omezení obsahu a soukromí. Pokud ještě nemáte omezení aktivována, tak je aktivujte pomocí stejnojmenného přepínače. Poté rozklikněte záložku Omezení obsahu a lokalizujte sekci Webový obsah, kterou otevřete. Zde už stačí zaškrtnout možnost Omezit stránky pro dospělé. Po zaškrtnutí se zobrazí ještě další nastavení, kdy si můžete přidat vlastní stránky, které chcete vždy povolit, anebo naopak vždy blokovat. Nezapomeňte si omezení uzamknout číselným kódem, aby si děti nemohly toto nastavení odstranit. Pro uzamknutí stačí přejít na hlavní stránku Času u obrazovky a ve spodní části kliknout na možnost Používat kód Času u obrazovky. Tohle nastavení bude určitě většině z vás vyhovovat.

Jak zakázat přístup k internetu a povolit jen konkrétní stránky

Pokud patříte mezi razantnější a důslednější rodiče, kteří chtějí mít 100% kontrolu nad tím, co sledují vaše děti na internetu, tak je tato část přímo pro vás. Svým dětem můžete zakázat přístup k internetu úplně, tedy kromě konkrétních stránek, které jim sami povolíte. Pokud chcete tuto možnost aktivovat, tak stačí postupovat stejně, jako v předchozím odstavci. Pouze namísto Omezit stránky pro dospělé zaškrtněte možnost Povoleny jen stránky. Po zaškrtnutí už si můžete vybrat konkrétní stránky, které chcete dětem povolit. Samozřejmě můžete využít možnosti Přidat stránky, pomocí které si do seznamu přidáte webovou stránku, kterou můžete povolit. Taktéž si v tomto případě nezapomeňte omezení uzamknout.

Internet je plný nástrah, kterým ještě vaše děti nemusí umět čelit. Proto si myslím, že je naprosto vhodné jim k některým stránkám přístup úplně zakázat. Můžete tak jednak předejit nějakému neštěstí, a jednak máte 100 kontrolu nad tím, jaké webové stránky vaše dítě navštěvuje. Osobně sice děti nemám, ale myslím si, že rodičům se tento návod bude zcela jistě hodit.

Související články

Dnes nejčtenější