Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 27.1.2016 Vydal: Jaromír Miko Kategorie: iPad, iPhone/iPod, Mac, Vše o Apple Komentářů: 5

iPhone SafariPred rokom sa na internete rozšírila debata o chybe v systéme iOS, kde poslatie alebo prijatie určitej kombinácie arabských znakov spôsobila zamrznutie a možno aj dočasné zablokovanie aplikácie iMessage. Tento problém už bol opravený, no dnes tu máme iný, ktorý spôsobí pád Safari na vašom iPhone alebo na Macu. Stačí navštíviť stránku CrashSafari.com a po jej načítaní dôjde k zamrznutiu a vypnutiu vášho prehliadača kvôli načítaniu určitej stránky. Aby ste problém vyriešili, musíte reštartovať svoj Mac. Na iOS môže dôjsť k reštartovaniu zariadenia automaticky práve kvôli skriptu, ktorý beží na spomínanej stránke. Skript vám našťastie vaše zariadenia nijak nepoškodí a jediné, čo spraví je, že jednoducho zhodí prehliadač Safari.

Prečo vás o tom však informujeme? V prvom rade preto, aby ste zvýšili opatrnosť pri surfovaní po internete, pretože tento link sa začal šíriť po Twitteri a ďalších sociálnych sieťach ako žart, ktorým vás chcú niektorí ľudia napáliť. Používajú sa však skracovacie linky ako napríklad bit.ly, takže vlastne ani neviete, že vás čaká zamrznutie prehliadača. Našťastie nejde o nič škodlivé, len vás to môže na pár sekúnd indisponovať. Stránka pritom funguje na JavaScripte, ktorý vyvolá opakované spustenie rozhrania HTML5 History niekoľkotisíckrát po sebe, čo Safari nedokáže spracovať a dôjde tak k jeho zamrznutiu. Zbaviť sa tohto rozhrania je pritom nemožné, pretože ide o dôležitú súčasť mnohých moderných webových stránok, zvlášť tých zahraničných. Rozhranie má na svedomí zmenu URL pri scrollovaní medzi článkami alebo časťami webovej stránky bez toho, aby ste museli klikať na ďalšie odkazy a refreshovať tak web.

Safari OS X


*Zdroj: 9to5macReklama.
Odoberať komentáre cez RSS

 1. stanley78


  27. ledna, 2016 | 12:04
  0 Pulses

  jako správný IT jsem samozřejmě vyzkoušel na kolegovi, protože se mi nezdál ten restart macu kvůli zamrznutí safari … a restartovat mac teda opravdu nemusel 🙂 …

 2. MKHAHA


  27. ledna, 2016 | 14:46
  0 Pulses

  JA som to vyskúšal na Windows 10….celý Chrome mi blbol…a v histórii som mal tú stránku otvorenú asi 150x..

 3. Raahk


  27. ledna, 2016 | 15:27
  0 Pulses

  Na iP5 jenom pád Safari.

 4. flotom


  27. ledna, 2016 | 15:33
  0 Pulses

  iPhone 4S (iOS 9.2.1) jen pád safari

 5. Milos1


  27. ledna, 2016 | 15:44
  0 Pulses

  Vyzkoušeno na Macu, restart Safari a subjektivně po restartu Safari, asi (subjektivně) jako by rychleji načítalo. ?

Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama