Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že většina různých moderních aplikací a služeb sbírá vaše osobní data. Na sběru dat jako takovém není až zase tak nic špatného, záleží především na tom, jakým způsobem aplikace či služba s těmito daty zachází. Například takový Apple data sbírá, avšak nikterak je neprodává, nezneužívá a jsou perfektně zabezpečeny. Kdežto takový Facebook osobní data uživatelů již několikrát prodával, a to především pro cílení reklam a pro vykonání dalších nekalých činností. Apple v nových operačních systémech neustále proti neoprávněnému sběru dat bojuje různými novými funkcemi. V rámci iOS a iPadOS 14 vás mohou aplikace a webové stránky jiných společností požádat o sledování vaší aktivity, tuto žádost však můžete automaticky zamítnout. Pokud chcete zjistit, jak na to, tak pokračujte ve čtení.

Jak na iPhone nastavit, aby vás aplikace a webové stránky nemohly sledovat

Pokud chcete zamezit tomu, aby vás mohly aplikace a webové stránky jiných společností požádat o sledování, tak se nejedná o nic složitého. Samozřejmě je ale nutné, abyste na vašem iPhonu či iPadu měli nainstalovaný iOS 14, respektive iPadOS 14, Pokud tuto podmínku splňujete, tak pokračujte následovně:

  • Prvně na vašem iPhonu či iPadu otevřete nativní aplikaci Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, dokud nenarazíte na kolonku Soukromí, kterou rozklepněte.
  • V rámci této sekce nastavení poté v horní částí rozklikněte řádek Sledování.
  • Po rozkliknutí se zobrazí jediná možnost s názvem Povolit aplikacím žádosti o sledování.
  • Tuto možnost podle potřeby buď aktivujte nebo deaktivujte.

V případě, že chcete aplikacím a webovým stránkám jiných společností povolit zobrazování požadavku pro sledování, tak je nutné, abyste tuto funkci aktivovali. Pokud naopak chcete docílit toho, aby došlo k automatickému zakázání sledování, tak je nutné, abyste přepínač u funkce Povolit aplikacím žádosti o sledování přepnuli do neaktivní polohy. Je rozhodně skvělé vidět, že se Apple snaží všemožnými způsoby bojovat proti sledování jeho spotřebitelů. Tohle se samozřejmě nelíbí ostatním společnostem, které na základě uživatelských dat například cílí reklamy. Jednou z těchto společností je třeba Facebook – více o problémech, které mezi Facebookem a Applem vznikají, se můžete dočíst zde.

Dnes nejčtenější

.