Zavřít reklamu

Mnoho uživatelů si myslí, že AirPods fungují jen a pouze s jablečnými zařízeními. Opak je však pravdou. AirPods jsou klasická bezdrátová sluchátka, která můžete propojit prakticky s jakýmkoliv zařízením, které disponuje Bluetooth. V nedávnem návodu jsme si ukázali, jak můžete jednoduše propojit AirPods s operačním systémem Windows. Dnešním článkem tuto „ságu“ zakončíme a ukážeme si poslední postup, který by vás mohl pro připojení AirPods zajímat. Jak lze jablečná bezdrátová sluchátka propojit s Android zařízením? Na to se podíváme v dnešním návodu.

Jak propojit AirPods s Androidem

Jelikož je každé Android zařízení svým způsobem jiné, tak je možné, že se bude návod pro různá zařízení lehce lišit. Při použití selského rozumu byste však neměli mít žádný problém. První krok je, abyste vaše AirPods vložili do pouzdra a pouzdro zavřeli. Poté se na vašem Android zařízení, například na Samsungu nebo na Huawei, přesuňte do Nastavení. Zde poté rozklikněte kolonku Bluetoothaktivujte jej. Poté vezměte do ruky pouzdro s AirPods a otevřete jej. Poté na zadní straně pouzdra podržte párovací tlačítko, dokud dioda na pouzdře nezačne pulzovat bílou barvou. Nyní stačí vyčkat, dokud se v nastavení Bluetooth nezobrazí AirPods. Po zobrazení už stačí na AirPods v nastavení kliknout a provést propojení – nejčastěji tlačítkem Párovat. Po úspěšném spárování už můžete AirPods klasicky používat.

Párování je samozřejmě u Android zařízení nebo u Windows OS lehce složitější, než v případě iOS. U iOS zařízení stačí otevřít víko pouzdra a ihned se vám zobrazí možnost pro připojení AirPods. Pro ostatní zařízení musíte mačkat ono zadní párovací tlačítko. Pokud se vám nedaří s Android zařízením AirPods spárovat, tak se ujistěte, že jsou AirPods odpojeny od všech ostatních zařízení. Popřípadě také můžete vyzkoušet restartovat zařízení, anebo resetovat AirPods. Společně s Androidem také u AirPods nefunguje automatická pauza při vyndání AirPodu z ucha.

airpods_android_Fb

Dnes nejčtenější

.