Zavřít reklamu

Když Apple v červnu roku 2017 představil světu svůj chytrý reproduktor HomePod, čekaly se od něj velké věci. Mnoho uživatelů však bylo poté, co se na světlo světa dostaly detaily tohoto produktu, spíše zarmouceno, jelikož se v mnoha ohledech nemůže rovnat konkurenci. Jako problém se navíc jevila i poměrně vysoká cena, která byla mnohdy i násobkem ceny konkurence. Není se tak čemu divit, že prodeje tohoto produktu nebyly a nejsou zrovna růžové. To se ale Apple nyní pokouší změnit. 

Kalifornský gigant dnes zcela nečekaně snížil ceny HomePodů v Apple Storech po celém světě a to poměrně razantně. Pokud byste se totiž nyní rozhodli jablečný chytrý reproduktor zakoupit v USA, nezaplatíte za něj již 349 dolarů, ale “pouze” 299 dolarů. Z Velké Británie si nyní HomePod odvezete za 279 liber namísto 319 liber. Co se pak týče Německa či Francie, tedy trhů nejbližším České republice, zde za HomePod nyní zaplatíte “jen” 329 Euro namísto 349 Euro. Snížení ceny tedy není rozhodně zcela zanedbatelné. 

Jak už jsem psal výše, je vcelku pravděpodobné, že se ke snížení cen Apple rozhodl kvůli nepříliš dobrým prodejům tohoto produktu. V úvahu sice připadá i to, že se blíží druhá generace tohoto produktu, avšak poslední zprávy o HomePodu 2 máme ze září loňského roku. Nedá se tak úplně očekávat, že by jej Apple v blízké době znenadání představil, aniž by mu neunikla jediná informace o jeho plánu. 

Přestože zde Apple HomePod oficiálně přes svůj Online Store neprodává, můžete si jej zakoupit u předních českých prodejců v čele s Alzou. Zda se však snížení ceny promítne i do cen Alzy a potažmo i dalších prodejců v tuto chvíli říci nelze. Je totiž potřeba si uvědomit, že cena Applu není ani zdaleka nejnižší, za kterou lze HomePod v zahraničí sehnat. V rámci různých slevových akcí bylo totiž třeba v USA vcelku jednoduché jablečný reproduktor zakoupit i za cenu mezi 250 až 280 dolary. 

Dnes nejčtenější

Další články