Zavřít reklamu

Patenty, podané společností Apple, jsou v některých případech opravdu bizarní. Řada přinejmenším zajímavých patentových žádostí byla podána mimo jiné v souvislosti s chytrým jablečným reproduktorem HomePod. Ten Apple představil na WWDC v roce 2017, avšak svět si jím alespoň dle dostupných informací příliš nezískal. Řadu měsíců se tak spekuluje nad tím, že se své renomé pokusí napravit a to jak jinak než představením druhé generace HomePodu. A právě u té by se mohly představit některá vylepšení, které si Apple patentoval v posledních týdnech či měsících.

LED „prošívání“

Současná verze HomePodu není vybavena klasickým displejem, společnost Apple ale pracuje na způsobech, kterými by bylo možné zajistit na reproduktoru vizuální zpětnou vazbu i bez něj. Nedávno zaregistrovaný patent popisuje speciální systém, díky němuž je povrch HomePodu prakticky „protkán“ LED světlem, které by teoreticky mělo být schopné reagovat i na ovládání gesty. Zjednodušeně by se tak dalo říci, by že se mohl z HomePodu stát velmi jednoduchý displej pro zobrazování elementárních věcí.

3D gesta

Další velmi zajímavou součástí jedné z patentových žádostí je zmínka o soustavě senzorů a fotoaparátu, která by se mohla stát součástí některého z příštích modelů HomePodů. Soustava, popsaná v patentové žádosti, by mohla soužit k interakci uživatele s chytrým reproduktorem za pomoci gest – patent zmiňuje konkrétně mávání a tleskání. Zařízení by se tak dalo ovládat bez jediného slova, což bychom mohli ocenit například v situaci, kdy bychom měli reproduktor umístěný v ložnici a nechtěli bychom probudit svou drahou polovičku, která ještě spí.

Chytrá analýza

Jedním z důvodů, proč byl první HomePod přijat s jistými rozpaky, byla omezení schopností Siri ve srovnání s konkurencí. Zmíněný patent sice neříká nic konkrétního o možném upgradu virtuální asistentky od Applu, naznačuje ale možnost jistých přidaných funkcí. V jednom místě například patent popisuje způsob, jakým by Siri mohla být schopná rozpoznat náladu a emoce v hlase uživatele, stejně jako třeba analyzovat „tón“ diktované e-mailové zprávy. Ještě větší využití by však mohla mít tato funkce například při předčítání eknihy či některého článku na internetu.

Emoji Siri

Kromě jednoznačně užitečných funkcí popisují patenty i taková vylepšení, které minimálně vyvolají úsměv na vaší tváři. Příkladem může být například „emoji“ verze Siri, která je schopná zobrazovat emoce a přizpůsobit se momentální náladě uživatele – například při čtení pozitivního e-mailu nasadí „emoji Siri“ úsměv. Náladu uživatele by Siri měla být schopná analyzovat z jeho hlasu i výrazu tváře. Zkrátka by pro vás byla Siri ještě větší kamarádka.

Face ID

Díky vybavenosti kamerou by mohly být možnosti příštího HomePodu mnohem širší. Kromě ovládání gest by tak k němu teoreticky mohl Apple přidat i zabezpečení pomocí technologie Face ID. Patent, který toto vylepšení naznačuje, doslova popisuje chytrý reproduktor s pokročilou funkcí rozpoznávání obličeje. Jeho kamera by tedy mohla být vybavena technologií TrueDepth. Face ID by u HomePodu mohlo sloužit k identifikaci jednotlivých uživatelů v případě funkce multi-user.

homepod siri

Dnes nejčtenější

.