Zavřít reklamu

Když se před červnovou WWDC 2017 začalo spekulovat nad tím, že Apple chystá vlastní chytrý reproduktor, většina analytiků se shodovala na tom, že bude zřejmě hned od počátku udávat trend tohoto segmentu a bude hitem. Velká očekávání se však nakonec nenaplnila a i více než rok a půl po spuštění prodejů HomePodu prodejním hitem není. Na to se Apple snaží reagovat různými způsoby v čele s přidáváním nových funkcí či rozšiřování prodejů do dalších států. A právě k tomu se uchýlí i nyní. 

Jestli něco HomePodu ubírá velkou měrou na prodejích, je to bezesporu jeho nedostupnost na obrovském množství trhů. Dlouhé měsíce jej totiž bylo možné zakoupit jen ve třech zemích, ze kterých se sice následně rozšířil do dalších několika států, avšak ani zdaleka není tak dobře dostupný jako konkurence od Googlu či Amazonu. To se ale Apple snaží napravit a tak v průběhu letošního léta začne HomePod prodávat i v Japonsku, které se dá označit za mekku moderních technologií a tudíž by tu mohl mít reproduktor solidní úspěch. 

Kromě rozšiřování prodejů na další trhy pamatuje Apple na HomePod i po softwarové stránce. S iOS 13, respektive softwarem vycházejícím z něj, totiž dostane HomePod v září řadu nových funkcí v čele s Handoff či možnosti přepínat mezi více profily uživatelů a nabízet jim tak personifikovaný obsah. Potěší ale i podpora 100 000 rozhlasových stanic, kterou budeme moci využívat opět pouhým hlasem. 

Co přesně Apple s HomePodem v budoucnu plánuje je v tuto chvíli ve hvězdách. Mnozí analytici však předpovídají, že nad tímto produktem Apple hned tak nezanevře a pokusí se jeho úroveň pozvednout druhou generací, která by snad mohla být i levnější. Právě cena je totiž jedním z faktorů, který HomePodu v boji s konkurencí příliš nepomáhá. Jeho cena je totiž mnohdy i několikanásobně vyšší než jakou nasadil Google či Amazon a to i přesto, že se cenu HomePodu kalifornský gigant nedávno snížil. 

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější