Zavřít reklamu

Když Apple světu v červnu 2017 poprvé ukázal HomePod, vyvolal tím mezi jablíčkáři nadšení. To však záhy opadlo po zjištění, co vše tento chytrý reproduktor nezvládá a kolik za něj navíc Apple chce zaplatit. Pomyslným posledním hřebíčkem pak bylo zahájení prodejů jen v několika málo státech, kvůli čemuž bylo prakticky nemožné, aby se HomePod brzy rozšířil po celém světě. A jak se zdá, to se mu stále absolutně nedaří. 

Analytická společnost IDC si posvítila na prodeje chytrých reproduktorů v Evropě a přinesla pro Apple skutečně znepokojující výsledky. Vedoucí Amazon s Googlem tu totiž svírají dohromady neuvěřitelných 86,9 % trh, přičemž Google Home si připisuje 45,1% podíl a Amazon 41,8% podíl. HomePod je na tom v prodejích pak tak špatně, že ve výzkumu nebyl ani zmíněn a jeho prodeje tu jsou tak zřejmě skutečně velmi mizivé. To však vzhledem k tomu, že se ho v posledním čtvrtletí roku 2018 prodalo jen 1,6 milionu kusů oproti 13,7 milionu kusů produktu od Amazonu není až tak velkým překvapením. 

Druhá generace = nový vítr v plachtách? 

V kuloárech se šušká již pěkných pár týdnů, že se Apple chystá napravit HomePodu reputaci vypuštěním jeho druhé generace. Ta by měla vylepšit jeho stávající neduhy a především by se pak měla prodávat za přijatelnější cenu, díky čemuž by o ní měl být větší zájem. Přestože se však objevilo již mnoho různých termínů, kdy má HomePod 2 dorazit, ani jeden se nakonec neukázal jako správný. Nezbývá tedy než čekat a doufat, že se tohoto produktu skutečně dočkáme a především pak, že bude dostupný i u nás. 

Související články

Dnes nejčtenější