Zavřít reklamu

Od představení první generace chytrého reproduktoru HomePod uplynuly letos v červnu již celé tři roky. Svou premiéru si totiž odbyl už v roce 2017 na WWDC, které kromě přinesla i představení iMacu Pro. Jelikož však nebyl HomePod za tuto dobu ani jednou aktualizován, čím dál více jablíčkářů jej vnímá jako zastaralý a po určitém upgradu volá. Jeho věku si je však podle zdrojů Bloombergu naštěstí velmi dobře vědom i Apple, který by jej rád do konce letoška nahradil novou verzí. 

Co přesně má nová generace HomePodu oproti předešlé verzi nabídnout zdroje Bloombergu neuvádí. Tvrdí však, že má být novinka cenově mnohem dostupnější než původní model, díky čemuž by si měla získat mezi uživateli daleko větší oblibu a díky tomu být plnohodnotnou konkurencí pro produkty z dílny Amazonu či Googlu. Právě ty nyní trhu s chytrými reproduktory suverénně vládnou a nikoho mezi sebe dlouhodobě nepouští. 

Ačkoliv by byl příchod levného HomePodu určitým příslibem jeho dobré prodejnosti, ze strany Applu je nutné udělat ještě jeden důležitý krok – prodávat jej celosvětově bez ohledu na to, zda je v dané zemi tamním jazykem hovořící Siri či nikoliv. V současnosti jsou totiž oficiální prodeje omezeny jen na země, jejichž jazykem Siri mluví, což se logicky na prodejích HomePodů negativně odráží. 

Dnes nejčtenější

.