Zavřít reklamu

Poslední dny jsou doslova plné naprosto nečekaných zvratů ze strany Applu. Nejprve svět překvapil oznámením tří nových či upgradovaných produktů ve třech dnech mimo Keynote, následně zaujal novými službami, poté oficiálně oznámil zrušení vývoje nabíječky AirPower a dnes tomu všemu nasadil korunu dalším, zřejmě nejneočekávanějším krokem. Zničehonic totiž světu oznámil příchod bezdrátové nabíječky AirPower 2. 

Design AirPower 2 zatím neznáme, takto by se nám ale líbila: 

Nová nabíjecí podložka Applu se od původní verze značně liší. Bezdrátově totiž dokáže nabíjet vždy “jen” jednu věc – tedy iPhone, Apple Watch či AirPods. Zbylé dvě pak dobijete klasicky pomocí kabelů, které možné připojit ze strany k AirPower, která bude tedy sloužit de facto jako nabíjecí adaptér. Toto řešení není sice ničím úchvatným, na druhou stranu však u něj alespoň nehrozí žádné problémy s přehříváním a podobnými věcmi, které zabily první generaci. Potěší tak alespoň fakt, že nabíječka nabízí USB-C porty pro rychlonabíjení a i v případě bezdrátového nabíjení Apple slibuje nejrychlejší dobití vašich jablečných zařízení ze všech dostupných nabíječek na trhu.

“Když jsme v pátek vydali prohlášení o osudu AirPower, počítali jsme s tím, že mnoho našich zákazníků zklameme. Podle našich analytických týmů sledujících sociální sítě však byl smutek zákazníků daleko nad rámec toho, s čím jsme počítali. Proto jsme se rozhodli světu dnes představit AirPower 2 – nabíječku, která posune bezdrátové nabíjení na zcela novou úroveň. Na vývoji této nabíječky jsme pracovali paralelně s AirPower 1 právě pro případ, že bychom se dostali do slepé uličky, a její představení jsme měli naplánované až na podzim letošního roku, kdy světu představíme spoustu úžasných věcí. Nyní ale cítíme, že je potřeba potvrdit naši důvěru v bezdrátovou budoucnost více než kdykoliv předtím,” komentoval příchod novinky šéf Applu Tim Cook, z čehož se dá usuzovat, že je vydání nabíječky pro Apple skutečně velmi důležitým krokem. Cook totiž svůj komentář připojuje zpravidla jen k těm nejdůležitějším novinkám. 

Co se týče designu, ten Apple nechává stále zahalený tajemstvími. Na konci jeho tiskové zprávy totiž stojí, že se design novinky dozvíme až poté, co dorazí k prvním šťastlivcům domů. Tímto krokem si tak zřejmě chce kalifornský gigant ověřit loajalitu svých zákazníků, kteří se budou muset rozhodnout, zda mu důvěřují natolik, že do nabíječky půjdou takříkajíc naslepo nebo raději počkají. Pro první odvážlivce však dle svých slov připravil Apple zajímavý bonus, o jehož podobě též nic neprozradil. Jakmile se pak design nabíječky dostane ven, bonus již k ní samozřejmě přidávat nebude.

Bezdrátovou nabíječku AirPower 2 bude možné předobjednat ode dneška – tedy 1. dubna – od 14:14 hodin na webu Applu. Cena je stanovena na 3990 korun a je v ní zahrnuto aprílové gravírování na přání. K prvním jablíčkářům pak nabíječka dorazí za týden.

Tak šťastný první apríl! ☺️ 

airpower 2

Dnes nejčtenější

.