Zavřít reklamu

Dnešní den se zapíše do historie Applu černým písmem. Společnost se totiž rozhodla k nevídanému kroku a oficiálně ústy viceprezidenta pro hardwarové inženýrství oznámila, že ruší vývoj bezdrátové nabíječky AirPower. Rok a půl dlouhé čekání má tak nakonec velmi smutný konec. 

“Po velkém úsilí jsme byli nuceni ukončit vývoj nabíječky AirPower, jelikož nedosahovala našich vysokých standardů. Projekt tak rušíme. Omlouváme se těm zákazníkům, kteří se těšili na spuštění jeho prodejů. I nadále jsme přesvědčeni, že budoucnost je bezdrátová a budeme neustále usilovat o posun bezdrátových technologií vpřed,” nechal se ve svém vyjádření zaslaném magazínu TechCrunch slyšet Dan Riccio. 

Bohužel se tak naplnily obavy mnoha jablíčkářů, kteří se podobného vyústění celé zápletky postupem času obávali čím dál víc. Na druhou stranu však mnohé úniky informací naději na příchod této revoluční nabíječky stále přiživovaly. Ostatně, i samotný Apple se zřejmě rozhodl teprve nedávno, jelikož na její příchod podle všeho připravoval i iOS 12.2. Zmínky o ní navíc nalezneme i na krabičce čerstvě vydaných AirPods a samozřejmě pak i v manuálech loňských iPhonů. 

Těžko v tuto chvíli říci, na čem přesně Apple ztroskotal. Je ale poměrně pravděpodobné, že se v následujících dnech či týdnech pár zpráv o tom, proč ke zrušení takto očekávaného produktu došlo, objeví. Už nyní je však jasné, že si kalifornský gigant za tento krok vyslouží řadu posměšků a to i od vlastních uživatelů. Na podobné přešlapy totiž u něj nejsme zvyklí a za celou jeho historii nepamatujeme, že by se k něčemu podobnému odhodlal. 

RIP AirPower

airpower

Dnes nejčtenější

.