Zavřít reklamu

Apple letos v březnu oficiálně oznámil, že ukončil veškeré snahy o uvedení bezdrátové „rohožky“ s názvem AirPower na trh. Učinil tak po několika odkladech ve snaze zdokonalení nabíječky, aby ji mohla používat i široká veřejnost. Březnová zpráva o ukončení práce na AirPoweru vedla ke zklamání všech příznivců jablečné společnosti. Podle poslední zprávy, kterou zveřejnil magazín MySmartPrice, to však vypadá, že Apple se nechce vzdát a práci na své vlastní bezdrátové nabíječce obnovil.

Světová organizace duševního vlastnictví (World Intellectual Property Organization, WIPO), která se stará o zprostředkovávání autorských práv a ostatních patentů, zprostředkovala také patent pro AirPower. 30. března 2019 však došlo k uzavření tohoto patentu, a to z toho důvodu, že při testování produktu došlo k nekontrolovatelnému přehřívání. Apple tedy uvedl, že nedošlo ke splnění standardů a nabíjecí rohožka nemohla být uvedena na trh. Celý projekt, včetně ochranné známky tak ukončil. Teprve před pár dny, konkrétně 30. června 2019, však došlo k znovuobnovení ochranné známky AirPoweru – a kým jiným, než samotným Applem.

Je tak dosti pravděpodobné, že se kalifornský gigant nechce vzdát a rozhodl se ještě o poslední pokus. I přesto, že se na patentu informace o znovuobnovení doopravdy nachází, tak to nemusí nic znamenat. Mrtvý AirPower se však tímto možná dočká povstání z mrtvých. Pokud se jablečné společnosti podaří AirPower vyvinout tak, aby došlo k eliminaci veškerých problémů, tak se bude jednat o jeden z největších, ne-li největší comeback v historii společnosti. Lepší je však samozřejmě s ničím nepočítat. Jen sám Apple ví, z jakého důvodu k obnovení patentu došlo. Bude velmi zajímavé sledovat, jak se situace dále vyvine.

iPhone-AirPower-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.