Zavřít reklamu

Již v lednu jste si na našem magazínu mohli přečíst o případné implementaci trojitého fotoaparátu do chystaného iPhonu XI. Tyto první konspirace pocházely z magazínu Wall Street Journal a dnes je potvrdil japonský blog Macotakara. Další změna by se měla týkat iPhonu XR 2, který by mohl disponovat duálním fotoaparátem a perfektním OLED displejem.

Podle Macotakary, jejíž informace se v minulosti hned několikrát potvrdily, bude rozpoložení fotoaparátu velmi podobné tomu, které můžeme vidět v případě Huaweii Mate 20. Zdali se dočkáme podobného designu je prozatím ve hvězdách, jelikož v lednovém renderu jsme mohli vidět, že čočky nejsou symetricky rozpoloženy, zatímco u Huawei Mate 20 ano. Další rozpory přichází v případě samotného modulu trojitého fotoaparátu. Podle Wall Street Journal se ho dočká pouze „lepší“ model, tedy iPhone XI s tělem iPhonu XS Max. Podle Macotakary bude však zakomponován i do klasického, 5,8″ těla.

Dokonce je pravděpodobné, že se trojitý fotoaparát dostane pouze do modelů s vyšší kapacitou. iPhone XI s 64GB úložištěm tudíž bude disponovat stejným duálním fotoaparátem, který můžeme nalézt v loňském iPhonu XS. Nebylo by to navíc poprvé, kdy Apple zpřístupňuje určitou vychytávku pouze pro modely vyšší třídy. Například v případě iPhonu 7 byla barva Jet Black dostupná pouze pro modely s kapacitou vyšší než 128 GB.

Dřívější koncept iPhonu XI publikovaný magazínem WSJ:

Jak bude ve výsledku iPhone XI vypadat je zatím pochopitelně neznámé. Přestože bylo doposud představeno hned několik renderů, na jeho oficiální podobu a specifikace si budeme muset počkat až na ikonickou zářijovou Keynote, při jejíž příležitosti kalifornský gigant každoročně představuje své nejnovější jablečné telefony.

Související články

Dnes nejčtenější