Zavřít reklamu

Poté, co se o víkendu objevily na světlu světa velmi zajímavé rendery prototypu iPhonu 11, jsme se dnes dočkali odhalení dalších informací o jablečných novinkách pro letošní rok. O to se postaral portál Wall Street Journal, jehož zdroje lze považovat za velmi spolehlivé. Co tedy prozradily?

Podle zdrojů bychom se měli letos opět dočkat tří iPhonů, přičemž dva se představí s OLED displejem a jeden opět s LCD, pravděpodobně tedy Liquid Retinou. Největšími vylepšeními by měly být u těchto modelů výrazně přepracované fotoaparáty, kterých bychom se měli dočkat minimálně u dvou modelů. 

High-endový model letošních iPhonů, tedy velmi pravděpodobně iPhone 11 Max/Plus, má údajně přinést na zádech trojitý fotoaparát, který posune fotografické schopnosti jablečných telefonů na zcela novou úroveň. Model s LCD displejem, kterým bude velmi pravděpodobně druhá generace modelu XR, pak letos nabídne duální fotoaparát, díky kterému by si měl poradit o poznání lépe například s portrétními fotografiemi. 

Rozlučte se s LCD

Krom detailech o fotoaparátech chystaných iPhonů zdroje tvrdí, že bychom se v roce 2020 už nemuseli dočkat příchodu iPhonu s LCD displejem. Na jeho místo buď Apple nasadí model s OLED či jej zruší úplně a navrátí se ke každoročnímu vydávání dvou iPhonů, se kterým začal v roce 2014 u iPhonu 6. Do schválení finální podoby iPhonu pro rok 2020 je však ještě dle zdrojů dostatek času a tak se může ještě leccos změnit. V případě iPhonů pro letošek je ale už o všem důležitém rozhodnuto. 

Pokud jste tedy doufali, že se letos dočkáme obřích novinek zejména po stránce designu, nejspíš budete v září zklamaní. V posledních měsících je totiž suverénně nejvíce slyšet o vylepšeních fotoaparátu či mírném zmenšení výřezu. Přepracovaní šasi, úžení rámečků kolem displejem či nasazení nového konektoru místo Lightningu se tak velmi pravděpodobně letos nedočkáme. Rok 2020 by ale mohl být v tomto ohledu o poznání plodnější. 

iphone-11

Související články

Dnes nejčtenější

.