Zavřít reklamu

iPhone SE camera iconChtěli byste mít v telefonu fotoaparát, který bude zvládat optický zoom? Nový iPhone 7 Plus by to již měl umět, ovšem za cenou ponechané vystouplé čočky. Toto řešení, které poměrně nabourává celkový design telefonu, vadí spoustě lidem, ale podle nejnovějšího patentu Applu, který se týká technologie optiky v telefonu, by mohlo být brzy vše jinak. Nejnovější patent s názvem „skládaný systém telefotografických čoček“ týkající se způsobu uspořádání čočky fotoaparátu totiž z iPhonu udělá téměř zrcadlovku.

Hlavní nákres patentu si můžete prohlédnout pod článkem. Z něj je patrné, že by se mělo jednat o úplnou změnu pozice obrazového senzoru, který je nyní umístěn ve svislé poloze na zadní straně telefonu. Tento patent však počítá s jeho umístěním ve vodorovné poloze. Aby k senzoru proudilo světlo (a obraz) bude základem celého optického systému zrcadlo, ve kterém se bude lámat obraz, který do něj půjde přes vstupní čočku. V celém systému pak bude možnost osazení mnoha druhů odlišných čoček a filtrů. Kýženého optického zoomu se docílí velmi jemným přibližováním čočky, která se nachází u zobrazovacího senzoru, k zrcadlu.

Optický zoom by měl poprvé do iPhonů přivést již zmiňovaný model 7 Plus, který bude disponovat dvojicí kamer na zadní straně telefonu. Jestli se tento patent, díky své složitosti a komplexnosti, kdy dočká sériové výroby je zatím ve hvězdách. Princip fungování má ale velmi solidní základy. Otázkou je, zda-li při současném (a až nesmyslném) trendu zmenšování tloušťky telefonů, bude pro takovéto řešení místo.

16591-13527-Screenshot-2016-04-19-230547-l

Zdroj: iPhonehacksAppleinsider

Dnes nejčtenější

.