Zavřít reklamu

Přestože jsme se představení nových iPhonů dočkali teprve před čtvrt rokem, naše zraky začínají pomalu směřovat k chystané generaci pro rok 2020. Pojďme se tedy společně podívat na to, jaké novinky či vylepšení bychom u nich rádi viděli my jakožto redakce Letem světem Applem.

Užší rámečky kolem displeje

Přestože jsou iPhony X a XS označovány za bezrámečkové, rámečky okolo displeje mají stále relativně široké. Konkurence však u svých modelů dokazuje, že nic podobného potřeba není. Rozhodně bychom se tak nezlobili, kdyby Apple v příštím roce displeje iPhonů ještě více na přední straně roztáhl a to právě díky zúžení rámečků.

Upgrade výřezu pro Face ID

Výřez v displeji nových iPhonů vzbuzuje emoce i více než rok a čtvrt po jeho představení. Mnoho uživatelů totiž Applu nemůže stále přijít na jméno a tvrdí, že je tento prvek naprostou designovou vraždou. Rozhodně by tak neuškodilo, kdyby se Applu podařilo “notch” zmenšit či v ideálním případě odstranit.

Zatímco odstranění se zdá být s ohledem na nynější velikost komponent pro Face ID poměrně nepravděpodobné, určitého zmenšení bychom se dočkat mohli. Spekuluje se totiž nad tím, že se Applu podaří některé části modulu pro Face ID sjednotit, čímž uspoří relativně dost místa a otevře si tak prostor právě pro menší výřez. Ten by mohl splasknout jak na šířku, tak i na výšku. 

Face ID v režimu na šířku

Letošní iPady Pro se mohou pochlubit funkčním Face ID i v režimu na šířku. Přestože je tato vychytávka u tabletu daleko využitelnější než u iPhonu, rozhodně bychom se za její implementaci nezlobili. I telefon totiž zkrátka čas od času dostanete do ruky na šířku a jeho otáčení na výšku je vzhledem k tomu, že Face ID na šířku fungovat může, zcela zbytečné. Proč tedy iPhone nevylepšit i takto?

Výdrž baterie 

Letošní iPhony si na špatnou výdrž baterie stěžovat rozhodně nemohou. I přesto by jim však pár hodin navíc neuškodilo. Toho by Apple nemusel docílit “pouhým” zvětšením baterie, ale i zcela dokonalou optimalizací softwaru a mimořádně úsporným čipsetem A13, který bude tvořit v příštím roce srdce iPhonů. V úvahu připadá i nasazení microLED displejů, které jsou též energeticky velmi šetrné, úzké a jejich zobrazovací vlastnosti mají být perfektní. O jejich nasazení na jablečné produkty se již šušká relativně dlouho, byť zatím marně. 

Nová barevná varianta

Rozhodně si nemyslím, že jsou nynější barevné varianty iPhonů XS špatné – ba naopak. Jelikož se však příští rok dočkáme velmi pravděpodobně již potřetí za sebou designově velmi podobného iPhonu, nebylo by úplně od věci u něj nasadit nové barevné varianty. U prémiové řady samozřejmě nelačníme rovnou pro pestrobarevných odstínech, kterými se chlubí XR, nicméně světlejší šedá nebo jiný odstín zlaté by špatný určitě nebyl. Nový iPhone by tak byl díky tomu možný rozpoznat hned na “první dobrou”. 

Zachování 3D Touch

Přestože se v tomto případě nejedná o novinku, rozhodně si zachování tohoto prvku u iPhonů v příštím roce přejeme. Letošek nás totiž přesvědčil, že přestože se Apple snaží skrze Haptic Touch na iPhonu XR oblíbený 3D Touch co nejlépe nahradit, je před ním v tomto ohledu ještě dlouhá cesta. Snímání tlaku na displej je totiž zkrátka daleko rychlejší a intuitivnější než zdlouhavé přidržení prstu na určitém místě. Bohužel se však relativně často šušká o tom, že technologii 3D Touch zvoní umíráček a do budoucích iPhonů nedorazí. Snad se tedy tyto zvěsti příští rok nenaplní. 

Bohatší obsah balení

Dočkat bychom se mohli i vylepšení po stránce obsahu balení. To sice Apple letos okleštil o Lightning/3,5mm jack adaptér, v příštím roce by se však mohl rozhodnout pro přesný opak a ke svým telefonům by mohl konečně přibalit adekvátní příslušenství ve formě rychlonabíječky. K tomuto kroku se většina konkurence už relativně dlouho uchyluje, avšak Apple nátlaku ze strany uživatelů stále odolává. Vzhledem k tomu, že mu mnoho analytiků předpovídá snížení prodejů, by však mohl zkusit zaujmout i takto. 

BONUS: Nástupce iPhonu SE

Nebudeme vám lhát, příchod „dvojkového“ iPhonu SE příliš neočekáváme, ale spíše si jej zbožně přejeme. Mnohým uživatelům by totiž udělal tento model obrovskou radost a to jak v bezrámečkovém designu, tak i v klasickém designu s Home Buttonem a vylepšenými vnitřnostmi. Vstupní model za „pár“ korun zkrátka nyní v nabídce Applu chybí a jeho místo by právě iPhonu SE2 náramně slušelo.

Tak co, souhlasíte s naším výběrem? Pokud ne, klidně do komentářů napište, co vám v něm chybí či naopak přebývá. Za rok touto dobou pak budeme moci alespoň zhodnotit, zda se Apple vydal směrem, který jsme předpovídali a svým způsobem si ho i vymodlili, či nikoliv.

iphone-x-mensi-vyrez-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.