Zavřít reklamu

V posledních dnech je o jihokorejském Samsungu opravdu hodně slyšet. Světu totiž ukázal nové smartphony a to konkrétně Galaxy S10e, který má být přímým vyzyvatelem iPhonu XR, a dále Galaxy S10 a Galaxy S10+, které mají naopak vyzvat modely XS a XS Max. Samsung a Apple jsou totiž na poli smartphonů nesmiřitelní rivalové, kteří se snaží ve všemožných aspektech jeden druhého předehnat. Vždy, když jedna společnost vydá nový špičkový smartphone, okamžitě se strhne vlna různého vzájemného porovnávání z hlediska výkonu nebo například fotoaparátu. Druhý jmenovaný aspekt si vzal do parády web DxOMark, který se dlouhodobě porovnáváním fotoaparátů u smartphonů zabývá, a své výsledky prvních testů zveřejnil.

Téměř ihned po vydání se tedy testeři  pustili do ověřování kvalit nejnovějšího smartphonu jihokorejské společnosti. Závěr? Samsung Galaxy S10+ má lepší fotoaparát než iPhone XS Max. V testu dosáhla „plusková es desítka“ celkového počtu 109 bodů a zařadila se v žebříčku DxOMark na první místo vedle Huawei P20 Pro a Huawei Mate 20 Pro. Z testu zadního fotoaparátu obdržel Samsung 114 bodů, z video testu pak 97 bodů. IPhone XS Max dosáhl ve stejném testu 110 a 96 bodů. Jeho celkové skóre je tedy 105 bodů a na stupnici DxOMark mu náleží 5.místo za smartphony Huawei P20 Pro, Mate 20 Pro, Samsung Galaxy S10 + a Xiaomi Mi 9.

Vyniká ve všem

Tým DxOmark byl ohromen obzvláště přesným vyvážením bílé, barevným vykreslováním a širokým dynamickým rozsahem, který dokáže poskytnout hlavní 12 MPx fotoaparát na S10+, který jako jediný z objektivů byl na Samsungu zatím testovaný. Také jsou vychvalovány fotografie s realistickým bokeh efektem, u kterých je zachováno velké množství detailů i při zvětšení fotografie. Nízký je i digitální šum při slabém osvětlení, ovšem zde dochází k mírné ztrátě detailů. Testerům se rovněž zalíbilo i rychlé automatické přeostřování a stabilizace obrazu během natáčení videí. Avšak zde bylo vytknuto pár problémů s expozicí.

Prohlédněte si na pár fotografií, které DxOmark zveřejnili k testu: 

Testovala se samozřejmě i 10 MPx selfie kamera, která je podle DxOMark nejlepší na světě. V testu dosáhla 96 bodů a předčila tak dosavadní krále Samsung Galaxy Note 9 a Google Pixel 3. IPhone XS Max v tomto testu obdržel 82 bodů. Samsung tedy se selfie kamerou odvedl kus práce, co se týče fotografií ze zadní kamery, jde spíše o zlepšené softwarové úpravy obrazu. Vzhledem k téměř půlročnímu odstupu od představení iPhonu XS se mírný posun dopředu dal čekat. Ovšem na podzim bude představen iPhone XI, který pořadím nejlépe fotících smartphonů světa jistě hodně zamíchá.

Dnes nejčtenější

Další články