Zavřít reklamu

Včera večer Samsung světu ukázal své nové vlajkové lodě pro letošní rok – modely Galaxy S10. Jejich představení jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít ani my v redakci, protože nám bylo naprosto jasné, že se bude jednat o jednoho z největších konkurentů iPhonů. A právě tato očekávání se do puntíku naplnila, ba co víc – byla i překonána. Nejednoho jablíčkáře tak Galaxy S10 nadzvedl ze židle.

Že se Samsung snaží inovovat prakticky na všech frontách je celosvětově známé. Jasně, některé jeho novinky se mu zkrátka k naprosté dokonalosti dotáhnout nepodaří, což celkovou úroveň produktu, ve kterém je novinka použita, mírně sníží. Na druhou stranu je to však právě on, kdo tlačí ostatní společnosti směrem kupředu a snaží se udávat trendy. A právě to se mu povedlo i včera. Jeho Galaxy S10 jsou totiž minimálně po hardwarové stránce skutečně nadupanými monstry, které papírově válcují v mnoha ohledech i iPhony. Jakožto jablíčkáři bychom si tak logicky řekli, že si za ně musí nechat jejich výrobce i náležitě zaplatit – ostatně, přesně tak je tomu i u Applu. Samsung ale kráčí zcela jinou cestou. Přestože jsou jeho novinky v mnoha ohledech papírově i několikanásobně lepší, jejich cena je nižší než u Applu. Pár nejzajímavějších rozdílů jsme pro vás vytáhli do tabulky, ze které si budete moci o vlajkových lodích obou společností udělat daleko lepší představu.

Jak můžete sami v tabulce, do které jsme zanesli ty nejvýraznější rozdíly mezi oběma telefony vidět, nový Galaxy S10 má v lecčem skutečně navrch. Kdybychom pak měli porovnat TOP modely (tedy ty nejdražší možné verze), dostali bychom iPhone XS Max se 512 GB úložištěm za cenu 43 490 korun oproti Samsungu Galaxy S10+ s keramickými zády, 1 TB úložištěm, 12 GB RAM, o zhruba čtvrtinu větší baterii za „pouhých 41 999 korun. Nejdražší iPhone tak nejdražší Samsung v mnoha ohledech výrazně překonává a přitom je o necelých 1500 korun levnější.

Zajímavé je ale i porovnání nejlevnějších verzí těchto modelů. Za iPhone XS Max ve variantě se 64 GB zaplatíte 32 990 korun, za Samsung Galaxy S10+ se 128 GB interním úložištěm a 8 GB RAM pak zaplatíte „jen“ 25 990 korun. Cenový rozdíl je tu tak celých 7 tisíc korun a to i přesto, že vám Jihokorejci nabídnou dvakrát větší interní úložiště i RAM paměť.

Takto Samsung nové Galaxy S10 představil:

Co říci závěrem? Rozhodně to, že si Samsung zaslouží za své vlajkové lodě pro letošní rok velkou pochvalu, jelikož se mu je podařilo oproti předešlým generacím posunou opět o pořádný kus vpřed. Vylepšení jsou v kombinaci s ,dle mého názoru, parádní cenou tak skvělá, že i jablíčkáře donutí zapřemýšlet, zda již není Apple v jistém ohledu skutečně překonaný. Hardwarově jsou totiž jeho telefony novými Samsungy v mnoha parametrech udupány do země a co víc – jejich cena je oproti iPhonům přijatelnější. Jasně, Apple se spoléhá na vlastní operační systém, jehož vývoj přeci jen něco stojí. Je ale opravdu tak velkým rozdílovým faktorem, že díky němu může Apple prodávat hardwarově horší telefony za stejné nebo dokonce vyšší ceny než konkurence s Androidem? Je mi jasné, že právě Android na mnohé z vás působí jako červený hadr na býka a začnete nové smartphony s ním okamžitě zavrhovat. Pokud jste však někdy měli některý z posledních modelů vlajkových lodí Samsungu, Xiaomi či Huawei v rukou, rozhodně nemůžete říci, že by na nich šlapal systém špatně, či že by jejich zpracování stálo za bačkoru.

Uvidíme, s čím se tedy Apple letos na podzim vytasí. Konkurence mu laťku nastavila opravdu vysoko, ale jak se již v minulosti několikrát ukázalo, její překonání pro něj nebývá až takový problém. Tedy nebýval. Otázkou je, zda mu již v tomto ohledu neujel příliš vlak a inovace, které se snaží konkurence přinášet rok co rok, zkrátka nepřekoná.

Dnes nejčtenější

Další články